Розташування та висота розеток на кухні

  1. Скільки необхідно розеток на кухні.
  2. Яка повинна бути висота розеток на кухні і як їх розташувати.

Не всі і не завжди вважають за потрібне витрачати зайві гроші на створення електропроекти починаючи ремонт квартир . Це зрозуміло і можна пояснити, що не завжди хочеться витрачати свої заощадження на ті речі які вважаєш непотрібними. Даний пост не про це, не про плюси і мінуси необхідності проектної документації, а про те, щоб підказати як правильно розташувати розетки на кухні, скільки потрібно розеток, де і яка висота повинна бути.

Часто виникають питання у наших клієнтів:

  1. Як розташувати розетки на кухні.
  2. Яка повинна бути висота у розеток.
  3. Скільки необхідно розеток на кухні і багато інших питань на які ми постараємося бути дати відповідь.

Скільки необхідно розеток на кухні.

Питання здавалося б абсолютно зрозумілий і простий. Вам відомо що і яке електричне обладнання буде на вашій кухні, яке вимагає свою розетку, від сюди і кількість плюс мінус розетки для робочої зони і допоміжних розеток.

Питання в іншому скільки повинно бути груп (окремих ліній) розеток, яке обладнання вимагає свою лінію і свій автомат.

Ви не замовили проект і вам потрібна порада? - ми постараємося вам допомогти. Кількість груп розеток кухні буде залежати безпосередньо від обладнання. З досвіду, з численних проектів і головне з правил електроустановок слід зазначити, що у власній лінії потребує пральна машина, посудомийна машина, холодильник, духова шафа потужністю понад 5 kW, електроплита і лінія для розеток робочої зони кухні (до цієї групе підключається електричний чайник, мікрохвильова піч, можливо телевізор і якась електрична кухонне начиння міксер і т.д.) у даному випадку ми розглянули ті речі які прісувствуют на кухні практично в кожному будинку або квартирі. Чим більше такої техніки тим більше буде груп розеток на кухні.

Наприклад, якщо пральна машина і посудомийна машина знаходяться в кухні, то їх можна посадити на одну групу захищену УЗО або диференціальним автоматом потужністю 20 Ам, якщо сумарна потужність обладнання не перевищує 4 kW. Не рекомендується запускати в роботу обидва обладнання одночасно.

Холодильник на окрему лінію! Тому що правильно підключивши холодильник до електромережі в подальшому уникнемо несправностей. Саме багато виробників рекомендують підключати його на окрему лінію. Розетка повинна відповідати вилці і мати справно працює земляний контакт! Не рекомендується підключати через удленнітель.

Багато хто говорить, що за маячня і для чого це потрібно, щоб дати вичерпну відповідь на це питання потрібно як слід вивчити правила електроустановок.

Коротко ж відповідь прозвучить так: це необхідно для електробезпеки мережі вашого будинку, для правильної роботи і безпеки обладнання, для рівномірного розподілу напруги і навантажень в мережі, щоб все працювало як годинник.

Всі ці моменти прописані в ПУЕ чорним по білому, а так само в інструкціях до деякого обладнання з чого створюється електропроект.

Кожна своя група розеток повинна мати свій диференційний автомат, автомат, або автомат захищений УЗО в залежності від типу обладнання, з яким належить та чи інша група розетки.

Звичайно щоб вартість електромонтажних робіт була висока можна ці роботи мінімізувати, зекономити на проводах, на дорогих УЗО і диференціальних автоматах. Зробити мінімальна кількість груп, скажімо дві або три, і при цьому все буде працювати і можливо дуже довгий час, але в такому випадку вимагати від виконавців гарантій і нести відповідальність за будь-які наслідки просто нерозумно.

Яка повинна бути висота розеток на кухні і як їх розташувати.

Тут все набагато простіше. Перш за все висота розеток обумовлюється розташуванням самого обладнання, вашої кухонними меблями і як вам зручно користуватися тими чи іншими розетками.

Наприклад розетки над робочою зоною варто розташувати в 10-15 см від поверхні столу або точніше 100 - 115 см від чистої підлоги, це обумовлюється висотою кухонних меблів (столв), яка дорівнює 90 см. Все ж подивіться візуально як вам буде зручніше і на якій висоті ви хотіли бивідеть розетки в робочій зоні на такій висоті вони вони і опиняться при монтажі або при складанні проекту.

Для вбудованої техніки духову шафу, електроплита, посудомийна машина розетки в основному распологают скраю від устаткування на висоті 10 см від чистої підлоги до верхнього краю розетки - це обумовлюється сучасними меблями, яка має свій цоколь до 12 см в якому і розташовуються розетки, до них є доступ. Розташувати розетки за меблями неможливо, так як меблі притискається впритул до стіни.

Подумайте також про додаткові розетках. Наприклад біля обіднього столу, якщо кухня досить велика, добавте розетки в вільні кути, висоту для цих використовуйте стандартну від 20 до 30 см від чистої підлоги. Можливо буде в кухні невеликий телевізор, тоді розташуйте розетки за телевізором.

Варто пам'ятати, що якісний ремонт кухні залежить не тільки від ідеально рівних стін і красивого фартуха, а й від правильно і зручно розташованих розеток, які делуют вашу кухню зручніше і комфортніше.

Ви не замовили проект і вам потрібна порада?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить