Стандарт висоти ванни від статі з ніжками і без - фото і відео

 1. Стандарти, норми
 2. допустимі відхилення
 3. способи установки

Ванна - центральний елемент кожного санвузла, без якого неможливо уявити проживання в сучасному, комфортному будинку. На щастя, будівельні магазини пропонують широкий асортимент сантехніки на будь-який смак або достаток від чавунної, сталевий до акрилової.

На щастя, будівельні магазини пропонують широкий асортимент сантехніки на будь-який смак або достаток від чавунної, сталевий до акрилової

Для забезпечення зручності використання ємності для миття важливо не тільки вибрати якісну ємність, а й правильно її встановити. У цій статті ми розповімо, якою має бути висота ванни від підлоги відповідно до загальноприйнятих будівельними нормами.

Стандарти, норми

Висота ванній від статі - важливий фактор, що відповідають за безпеку і зручність використання цього сантехнічного приладу, на який не впливає його розмір або форма. Цей показник складається з глибини чаші, яка у різних моделей становить 50-65 см і висоти опор, які використовуються для установки. Висоту установки ємності строго регламентують будівельні норми:

 • Висота ванни від статі, яку рекомендує актуальний стандарт, становить 60 см. Установка чаші на цьому рівні вважається оптимальною, оскільки вона є безпечною при вході або виході з ванни.

  Схема з розмірами ванни і допустимими висотами над підлогою

 • Відстань від сантехнічного приладу до стіни, якщо вона встановлюється впритул, має становити не менше 70 см. Щоб забезпечити безперешкодний підхід людини до обладнання.
 • Дно стандартної ванни, яким би не був розмір чаші, при монтажі піднімають над підлогою мінімум на 15 см, щоб встановити, а потім підключити сифон.
 • Ємність для миття встановлюють строго горизонтально, так як вона вже має ухил у бік сливового отвори.

  Схема ухилу в ванній

Зверніть увагу! Стандартна висота установки ємності для миття, зазначена в будівельних нормах, носить рекомендаційний характер. У дитячих або оздоровчих установах цей показник знижують до 50 см, щоб підвищити комфорт гігієнічних процедур.

допустимі відхилення

Рекомендована висота установки ванни, рівна 60 см, розраховується з урахуванням середнього зросту людини і стандартної глибини чаші. Однак, при монтажі сантехнічного обладнання потрібно підходити до цього показника індивідуально, враховуючи побажання домовласників, а також розмір виробу. Допустимий діапазон висоти, на яку піднімають ванну над підлогою становить 50-70 см.

Оптимальна відстань від краю чаші до підлоги залежить від наступних факторів:

 1. Середній зріст людини. Чим менший зріст людини, який користується ванною, тим нижче вона повинна встановлюватися. Потрібно розуміти, що при зрості 150 см підняти ногу вище 70 см проблематично, крім того це небезпечно. Високій людині зручніше користуватися ванною, встановленої на рівні 65-70 см, так як до неї не потрібно низько нахилятися.
 2. Проживання в квартирі дітей і людей похилого віку членів сім'ї. Якщо санвузлом користуються діти, літні родичі або люди, які мають обмежену рухливість, ванну рекомендується встановити не вище 50 см, щоб спростити та убезпечити гігієнічні процедури.
 3. Глибина сантехнічного обладнання. Якщо глибина чаші становить 50 см, то мінімальна рівень, на який можна встановити ванну, становить 65 см, так як 15 см будуть потрібні для підключення сифона.
 4. Розмір і вага чаші. На висоту установки впливає розмір і вага сантехнічного обладнання. Чавунні моделі мають значний вагою, що становить 100-150 кг, тому вони не встановлюються ближче до поверхні підлоги.

Важливо! Щоб визначити, на яку висоту підняти ємність для миття при установці, потрібно підкласти під неї ввірені ніжки і спробувати залізти в неї. Враховувати при цьому краще ріст найнижчого члена сім'ї або вирахувати середній показник.

способи установки

Вирішуючи, якою має бути висота ванни від підлоги, врахуйте, що мінімальна відстань для установки сифона становить 15 см. Щоб використання цього сантехнічного приладу не було травмонебезпечним і некомфортним, можна відрегулювати цей показник при установці. Монтаж сантехнічного обладнання виконується наступними методами:

 • За допомогою каркаса. За допомогою опорного каркаса з металу найчастіше уста вливають сталеві і акрилові моделі, які володіють тонкими стінками і можуть деформуватися. Якою б не була форма і розмір чаші, за допомогою такої конструкції її можна підняти на будь-яку висоту, надійно зафіксувавши.

  Установка за допомогою каркаса

 • За допомогою ніжок. Стандартна ванна з чавуну або сталі встановлюється на ніжках, які можуть мати регульовану або нерегульовану довжину. Як правило, за допомогою цих опор не можна підняти чашу вище, ніж на 15-20 см.
 • За допомогою подіуму. Щоб запобігти деформації, а також збільшити стійкість чаші, деякі моделі встановлюю на подіум з цегли або блоків. За допомогою цього способу можна підняти ванну на будь-яку висоту, кратну висоті одного цегли.

  Установка за допомогою подіуму

Досвідчені майстри стверджують, що зручніше за все визначити оптимальну відстань від підлоги до дна ванни за допомогою розсувних ніжок на гвинтах. Ці опори закріплюються на дні ванни, а потім регулюються по висоті так, щоб вхід і вихід з ванни не викликав труднощів. Точне визначення висоти ванни дозволяє знизити травмоопасность при виконанні гігієнічних процедур, а також забезпечити максимальний рівень комфорту.

Відео-інструкція

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить