Стандартна висота стель

 1. Стандарти і практика
 2. норми
 3. питання ергономіки
 4. Дизайн стель
 5. стельова плитка
 6. підвісні конструкції
 7. Натяжні конструкції
 8. кольорові рішення
 9. висновок

За допомогою світла і кольору можна візуально збільшити або зменшити простір

Висота стель актуальне питання, оскільки від цього значення залежить не тільки можливість втілення дизайнерських проектів, але і комфортність приміщення в цілому. В середньому, цей параметр коливається в межах 2,4-3,2 метра. Мінімальна висота стелі визначається СНиП як 2,5 м. Такі стелі характерні для хрущовок. У новобудовах їх мінімальна висота становить 2,6 метра. А в елітних будинках вона може бути більше 3 м.

Стандарти і практика

Незважаючи на те, що стандартна висота стелі в 2,5 метра в нових будинках практично не зустрічається, це не означає, що після покупки квартири в новобудові щасливий новосел не отримає кімнати з низькими давлять стелями. Якщо якість будівлі залишає бажати кращого, стельова поверхню неминуче вимагатиме додаткового вирівнювання, що може чимало скоротити простір. Тому стандарт і практичні умови в ряді новобудов - різні поняття.

норми

Жоден нормативний документ і жоден стандарт не встановлюють єдино правильний параметр. В СНиП вказується тільки мінімальна висота стелі. Нижче цього параметра вести будівництво неприпустимо. СНиП дає наступні рекомендації:

 • У житлових кімнатах і кухнях нижній показник становить 2,5 м. Для кліматичних районів 1А, 1Б, 1Г, 1Д і 4А - 2,7 м.
 • У коридорах і холах висота стель повинна бути не менше 2,1 м, що визначається вимогами безпеки пересування людей.
 • Мансарди і приміщення з похилими огороджувальними конструкціями допускається будувати з висотою, меншою в порівнянні з нормативною. Стандарт в цьому випадку визначає процентне співвідношення простору кімнати з низькими і стандартними стелями. Стелі з меншою висотою повинні займати не більше половини приміщення.
 • Висота самої нижньої частини стелі мансарди не може бути менше 1,3 метра, якщо ухил становить 30 °. При збільшенні ухилу до 45 ° відстань від підлоги до стелі СНиП не нормується.
 • Для громадських будівель СНиП встановлює стандарт 3 м.
 • Житлові приміщення, розташовані в громадських будівлях, облаштовуються відповідно до рекомендацій, розроблених для квартир.

питання ергономіки

Якщо мінімальна відстань від підлоги до стелі визначається СНиП, то розробкою оптимальних параметрів займається ергономіка. До завдань цієї науки входить розрахунок параметрів приміщення, які дозволять людині відчувати себе максимально комфортно. Не секрет, що в кімнаті з низькою стелею виникає відчуття тиску. Некомфортним буде і високе приміщення невеликої площі. Тут людина відчуває себе, немов в колодязі.

Комфортне приміщення повинно відповідати наступним вимогам ергономіки:

 • Достатня кількість природного освітлення.
 • Достатня кількість свіжого повітря.
 • Оптимальний вологісний режим.

Дотримання цих вимог багато в чому залежить від розмірів приміщення і висоти його потолков.Оптімальная висота стелі вперше була обгрунтована Дюрером. Подальші дослідження проводилися німецьким архітектором Ернстом Нойферт, який розробив модулі з ідеальними параметрами. Ці та інші дослідження згодом були взяті за основу для норм СНіП.

Дизайн стель

підсвічування стелі

Дизайн стель в кімнаті визначає не тільки стилістичну спрямованість її оформлення, а й атмосферу затишку і комфорту. У магазині можна знайти чимало оздоблювальних матеріалів для стельових поверхонь.

Конкретний вибір варіанта обробки багато в чому буде визначатися таким параметром, як висота стель.

стельова плитка

Стельова плитка добре підходить для кімнат з низькою стелею. Вона відрізняється різноманітністю дизайну, прекрасними експлуатаційними характеристиками і практично не краде простір приміщення. До переваг цього матеріалу відноситься і простота монтажу.

До переваг цього матеріалу відноситься і простота монтажу

Подібна обробка стелі стає чудовою альтернативою сучасним варіантам

Проте оздоблення плиткою може відрізнятися декількома «сюрпризами», далеко не завжди приємними. Плитка не здатна приховати суттєві нерівності поверхні. Крім того, при великих перепадах її наклейка викличе чимало труднощів, а гарантувати якість в таких умовах практично неможливо. Завжди буде зберігатися ймовірність того, що плитка просто відклеїться.

Нерівний стелю можна попередньо вирівняти, але в цьому випадку плитка позбавляється свого основного переваги в якості матеріалу обробки для кімнати з низькою стелею. Вирівнюючий шар «з'їсть» ті самі дбайливо збережені сантиметри простору.

підвісні конструкції

Підвісні конструкції - сучасний спосіб перетворити приміщення і зробити дизайн кімнати унікальним. Вони дозволяють обійтися без попередньої підготовки базової поверхні. Монтаж підвісних стельових конструкцій будь-якого типу здійснюється на профілі, тому вони скорочують висоту стелі. Підвісні конструкції можуть мати будь-яку конфігурацію і кілька рівнів. У прихованому ними просторі можна заховати комунікації та освітлювальні прилади.

Прийнято вважати, що для кімнати з низькими стелями краще не використовувати підвісні варіанти. Однак це не зовсім відповідає дійсності. Однорівнева конструкція з мінімально можливим відстанню від базової поверхні до профілю дозволяє урізноманітнити дизайн приміщення, зробити його стильним і красивим.

Якщо в приміщенні велика висота стель, можна втілити абсолютно будь-яку дизайнерську задумку. Підвісні конструкції дозволяють створювати будь-які форми і конфігурації, включаючи дуже складні. Такий дизайнерських хід дозволяє вирішити чимало побутових завдань - підвищити шумоізоляцію приміщення, зонувати його, приховати комунікації, «пограти» з освітленням.

Натяжні конструкції

Білий і чорний з підсвічуванням

Натяжні конструкції ідеальні для великих просторих приміщень. Цей спосіб обробки сьогодні - кращий в стельовому дизайні. Полотна відрізняються різноманітністю фактур і квітів. На їх поверхня може бути завдано будь-який малюнок. Дизайн багаторівневих натяжних конструкцій не має ніяких обмежень, окрім фантазії дізайнера.Висота стель в приміщенні - найважливіший параметр вибору таких конструкцій. Для кімнат з низькою стелею використовувати їх потрібно з акуратністю. Тут будуть доречні однорівневі стелі, розташовані приблизно на 5-10 см від підстави.

Якщо висота стель дозволяє, можна як завгодно урізноманітнити інтер'єр. Трьох-і чотирьохрівневі конструкції зі складною конфігурацією добре виглядають у великих кімнатах і вітальнях. Арочні і шатрові конструкції дозволяють не тільки приховати будь-які непривабливі комунікації, а й надають приміщенню незабутню атмосферу, абсолютно особливий колорит.

кольорові рішення

Ідеальний дизайн стелі - це не тільки правильний вибір матеріалу обробки, але ще і грамотно підібрана колірна гамма. Сучасні оздоблювальні матеріали відрізняються великою різноманітністю колірних рішень і фактур. Один і той же варіант, використаний в різних приміщеннях, може дати абсолютно різний ефект.

Найчастіше застосовується дизайн в світлих тонах- білому або пастельних відтінків. Його перевага - можливість візуально розширити простір, якщо висота стелі невелика. Білі стельові поверхні дозволяють використовувати практично будь-які кольори в інтер'єрі. Ідеально таке рішення для оформлення приміщення в класичному стилі. Втілення в інтер'єрі нестандартної дизайнерської ідеї може зажадати оформлення полочной поверхні в інших відтінках.

закарнізний освітлення

При виборі кольору слід керуватись такими правилами:

 • Чим нижче висота стелі, тим світліше повинна бути його поверхню. Пол бажано зробити максимально темним, а колір стін вибрати в діапазоні між цими кольоровими гамами. Таке рішення дозволить візуально розсунути простір.
 • При непропорційно високих стелях їх колір повинен бути темним аж до чорного. В іншому випадку виникає відчуття глибокого кам'яного колодязя, перебувати в якому некомфортно.
 • У темних приміщеннях краще всього виглядають теплі відтінки, а в світлих - холодні.

висновок

Висота стель є параметром, що впливає не тільки на вартість житла або його обслуговування, але і на самопочуття людини, що знаходиться в приміщенні. Вона забезпечує затишок, комфорт і приємну атмосферу. Цей же параметр буде визначальним і при виборі дизайнерських рішень обробки інтер'єру.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить