Стандартна висота стільниці кухонного гарнітура: фото кухонь

 1. Зростання і висота
 2. Висота на оптимальному рівні
 3. Виконувана робота і висота робочої поверхні
 4. під мийку
 5. Під нарізку продуктів
 6. Варильна поверхня
 7. Інші важливі габарити

Коли ремонт на кухні добігає кінця, приходить час зайнятися гарнітуром. І тут має значення не тільки привабливий зовнішній вигляд, що гармонує обробці, але і габаритні розміри. Це питання має важливе значення, адже не рідко зустрічається ситуація, коли стандартна висота може виявитися невідповідною. І тоді доводиться довго розбиратися з монтажем.

І тоді доводиться довго розбиратися з монтажем

Щоб цього не сталося, слід розуміти, як вибрати висоту, розбираючись, від чого вона залежить.

Зростання і висота

Якщо розглядати параметр висоти кухонної стільниці, то перше, від чого він залежить, - зростання того, хто найчастіше користується цим виробом. Здається, що ця залежність очевидна, проте на ринку можна зустріти зразки, які «зайве стандартизовані». Тому при виборі слід приділити цьому моменту увагу, а краще купувати виріб на замовлення.

Звичайно, проводити стандартну продукцію - це зручно і менш затратно, проте користуватися такими виробами не всім комфортно.

Як же все-таки залежить зручність користування від розташування стільниці? Слід зазначити, що при виконанні яких-небудь звичайних операцій на робочій поверхні людина задіює близько 40 м'язів. При умов, що положення організму строго вертикальне. Якщо ж доводиться нагинатися, то число таких м'язів збільшується наполовину.

Якщо ж доводиться нагинатися, то число таких м'язів збільшується наполовину

При наявності стільниці на рівні вище, ніж комфортний, спостерігається інша картина: число працюючих м'язів не збільшується, а зростає навантаження на них. А значить, людина буде втомлюватися швидше. А якщо при цьому доведеться докладати значних зусиль, то нічого доброго з цього не вийде.

Тому вибір висоти розташування стільниці - особливе питання, тому стандартний варіант не завжди актуальний.

Висота на оптимальному рівні

Розуміючи залежність рівня розташування стільниці від росту людини, виникає питання, а яка висота оптимальна?

Однозначної відповіді не існує, адже для кожної операції на кухні актуальніше буде своя висота плити. Можна лише підібрати усереднене значення.

 • Так, для людини з ростом менше 150 см оптимальною буде висота на рівні 76-82 см.
 • При зростанні 160-180 см - 88-91 см. Це той самий стандарт, який найчастіше використовується виробниками меблів.
 • При зростанні більше 180 см (до 200 см) висота стільниці рекомендується на рівні одного метра.

Виконувана робота і висота робочої поверхні

Багато моделей сучасних кухонних гарнітурів робляться по вже згаданим стандартам, що тягне за собою певний дискомфорт при користуванні тими людьми, які мають зріст, який не відповідає висоті стільниці. Тому зручність в такому випадку відверто кульгає.

У підсумку багато інженерів меблевих компаній прийшли до висновку, що варто бути ближче до покупця, надаючи йому більше можливостей для вибору, щоб користування гарнітуром приносить не втому, а задоволення.

В результаті створено кілька робочих зон, для:

 • миття посуду;
 • нарізання продуктів;
 • смаження, варіння та інших операцій;
 • роботи з тестом;
 • і т.д.

Кожна така зона має на увазі свою висоту, як показано на фото. Тому розглянемо найбільш затребувані зони.

під мийку

У цьому місці велика частина «кухонного» часу господині, якщо на кухні немає посудомийної машинки. Зазвичай такі шафи пропонуються висотою близько 84 см, але зручною для всіх її не назвеш. Часто доводиться нахилятися, щоб мити посуд.

Як визначити висоту стільниці під мийку? Потрібно виміряти відстань від ліктя до статі. Від цієї цифри необхідно відняти висоту кулака.

Припустимо, відстань від ліктя до статі становить 100 см. Висота кулака - 6 см. У результаті отримуємо такий розрахунок:

100 - 6 = 94 см.

В результаті стільниця під мийку розташовується вище за все: чим вище, тим комфортніше.

Звичайно, такі кухні коштують дорожче стандартних, проте отриманий в результаті комфорт того варто.

Під нарізку продуктів

Для цих цілей плита повинна мати найбільшу площу з усіх. Робоча поверхня в цьому випадку повинна розташовуватися трохи нижче мийки, оскільки доведеться виконувати два види операцій:

 • «Витончені» операції: фігурна нарізка овочів, оброблення риби і так далі. Операції краще виконувати на більшій висоті, оскільки для таких операцій важлива точність.
 • Операції, що вимагають фізичних зусиль: оброблення м'яса, замішування тіста та інші. Зручно, щоб стільниця знаходилася на рівні трохи вище пояса.

Зручно, щоб стільниця знаходилася на рівні трохи вище пояса

Як бачимо, вимоги різні, тому, якщо є можливість, робочу зону краще розділити на дві функціональні частини, як показано на фото:

 • Основна плита на висоті 83-85 см.
 • Обробна зона невеликій площі на рівні пояса.

Якщо кухонний простір не дозволяє, можна створити середній варіант.

Варильна поверхня

Якщо поверхня для варіння буде знаходитися низько, доведеться сильно нагинатися, а якщо високо - також буде незручно.

Як визначити висоту? Потрібно взяти найбільш високу каструлю, визначаємо висоту так, щоб в неї можна було зручно заглянути - в основному це 80-82 см.

Потрібно взяти найбільш високу каструлю, визначаємо висоту так, щоб в неї можна було зручно заглянути - в основному це 80-82 см

Інші важливі габарити

 • відстань від вручений поверхні до витяжки повинна становити близько 70 см;
 • відстань між мийкою і плитою становить 40 см;
 • навісні шафи повинні знаходитися над стільницею на відстані 45 см;
 • стандартна глибина стільниці становить 60 см.

Габарити все потрібні, габарити все важливі ...

Розміри кухонного гарнітура - це не просто зовнішній вигляд, але і функціональний сенс, який слід враховувати при проектуванні. Тоді комфортне користування кухнею гарантовано.

Як же все-таки залежить зручність користування від розташування стільниці?
Як визначити висоту стільниці під мийку?
Як визначити висоту?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить