Телевізор у спальні

  1. Розмір телевізора для спальні
  2. Місце для телевізора в спальні
  3. На якій висоті розташувати телевізор у спальні?
  4. Як красиво вписати телевізор в інтер'єр спальні?
  5. Це теж цікаво:

Медики і психологи не втомлюються повторювати про те, що телевізор слід дивитися строго обмежений час і в спеціально відведених для цього місцях - наприклад, у вітальні, диванної, домашньому кінозалі, але ніяк не в кухні-їдальні і не в спальні. Цьому, звичайно, є пояснення. По-перше, сидячи за столом або лежачи в ліжку, надовго «прилипаєш» до телевізора, а це шкідливо і для зору, і для мозку. По-друге, дивитися телевізор (втім, як і читати) в положенні лежачи не рекомендується.

У спальні потрібно відпочивати і розслаблятися. Мерехтіння і звук телевізора роблять відпочинок неповноцінним. Наявність телевізора в спальні часто стає причиною стійкої безсоння. Перш ніж запланувати розміщення телевізора в кімнаті для сну, необхідно задуматися - а чи так він там потрібен? Якщо у вас є проблеми зі сном і здатністю швидко розслабитися, від ТБ в спальні краще відмовитися.

Небажано розміщувати телевізор в маленькій спальні. Взагалі, в компактній кімнаті для сну потрібно використовувати якомога менше техніки, адже чим більше електроприладів, тим гірше мікроклімат в приміщенні. Це особливо гостро відчутно в мініатюрних приміщеннях. У міні-спальні і без того буває складно розмістити все необхідне. Телевізор, за великим рахунком не є необхідністю, «з'їсть» цінні сантиметри.

Висновок: без будь-яких сумнівів можна розміщувати телевізор в просторій спальні, в якій сплять люди, які не страждають безсонням і здатні дозувати кількість часу, відведеного на перегляд ТБ.

Розмір телевізора для спальні

Якщо вирішено розташувати телевізор у спальні, потрібно правильно визначитися з трьома параметрами:

  1. розмір екрану
  2. віддаленість від місця перегляду
  3. висота розташування телевізора.

Дотримання рекомендацій фахівців щодо визначення цих параметрів дозволить значно знизити шкоду від телевізора.

Розмір екрану телевізора слід вибирати в залежності від того, на якій відстані від місця перегляду він буде розташований. Чим далі знаходиться телевізор - тим більше може бути діагональ екрану. І навпаки: чим менше відстань до телевізора - тим більш компактним повинен бути його розмір.

При виборі розміру можна орієнтуватися на наступну формулу, рекомендовану фахівцями: відстань від місця перегляду до телевізора потрібно розділити на 3 (для людей із середнім або поганим зором) або на 4 (для людей з хорошим зором). Одержаний результат - це максимальний розмір екрану телевізора. Так, наприклад, якщо відстань від стіни, на яку планується повісити телевізор, до ліжка одно 3 метрам, то діагональ екрану повинна бути не більше 1 метра.

Отже, з віддаленістю і розміром екрана ми розібралися. Перш ніж визначатися з висотою, необхідно вибрати місце розташування телевізора і точки перегляду.

Місце для телевізора в спальні

Якщо подобається дивитися телевізор напівлежачи в ліжку, спираючись спиною на спинку - значить, мати у своєму розпорядженні його слід навпаки ліжка.

Хтось вважає за краще дивитися телевізор лежачи на боці. В даному випадку екран можна розмістити збоку від ліжка.

Якщо ліжко простора, телевізор можна повісити або поставити в будь-якому місці, адже на великій ложе завжди можна буде знайти зручне положення для його перегляду. Наприклад, телевізор може розташовуватися в кутку кімнати по діагоналі від ліжка. При такому розміщенні знайдеться маса зручних положень для перегляду ТБ.

Є люди, які не люблять дивитися телевізор, перебуваючи в ліжку. Це не означає, що телевізор у спальні буде абсолютно зайвим. У просторій спальній кімнаті може бути обладнана так звана зона відпочинку з кріслом, журнальним столиком, полками для книг, торшером і т.п. Телевізор можна дивитися з крісла, яке буде основною точкою перегляду. Отже, екран при такому варіанті слід розташувати навпроти зони відпочинку.

На якій висоті розташувати телевізор у спальні?

Висота розміщення телевізора вибирається залежно від місця перегляду. Так, якщо телевізор дивитимуться сидячи (сидячи в ліжку, спираючись спиною на головах, або сидячи в кріслі), телевізор слід розташувати досить низько.

Тут є просте правило: верхня третина екрану телевізора повинна знаходитися рівно напроти очей сидячої людини.

Щоб вибрати оптимальне місце, сядьте в ліжку або розташуйтеся в кріслі, закрийте очі і розслабтеся на кілька секунд. Потім відкрийте очі і подивіться на протилежну стіну, уявивши, що на ній висить приємна для ваших очей картина. Запам'ятайте, в яку точку уперся ваш погляд. На рівні цієї точки повинна знаходитися верхня третина або середина екрану телевізора.

Якщо телевізор дивляться сидячи, екран не повинен розташовуватися високо! Це шкідливо і для зору, і для хребта.

Якщо телевізор буде проглядатися з положення лежачи на ліжка , Вішати його слід набагато вище і бажано під нахилом в сторону ліжка. В ідеалі його слід кріпити на кронштейн з можливістю змінювати кут нахилу. Для перегляду з ліжка можна використовувати стельовий кронштейн.

Для перегляду з ліжка можна використовувати стельовий кронштейн

Як красиво вписати телевізор в інтер'єр спальні?

Перше, що спадає на думку - повісити панель на стіну. Якщо спальня простора, в ній можна створити оригінальну по дизайну ТВ-стіну, яка стане однією з головних родзинок інтер'єру. ТВ-стіна, як правило, є акцентної, тобто вона виділяється із загального простору, роблячи інтер'єр більш ефектним.

Як створюється акцентні ТВ-стіна? Можна обклеїти ділянку контрастними основний обробці шпалерами, обкласти каменем, обробити декоративною штукатуркою, обшити дерев'яними плашками, прикрасити фотошпалерами і т.д. Ділянка стіни під телевізором може бути обрамлений планками або молдінгами. Вибір здійснюється залежно від стилю спальні .

Вибір здійснюється залежно від   стилю спальні

У мінімалістською або суворої класичної спальні можна обійтися без виділення ділянки стіни під телевізор. Панель просто вішається на порожню стіну.

Панель просто вішається на порожню стіну

Під телевізором, що висить на стіні, може стояти тумба або туалетний столик. Якщо ж екран висить високо, під ним можна розташувати цілий комод. Погодьтеся, це не дуже практично - відводити частину стіни тільки під телевізор.

Погодьтеся, це не дуже практично - відводити частину стіни тільки під телевізор

Телевізор, звичайно, можна не вішати, а поставити на тумбу. Такий варіант має свої плюси. Наприклад, якщо телевізор вішається на стіну, необхідно вирішити питання про те, як приховати дроти і кабелі. Якщо ж телевізор ставиться на ТВ-тумбу, приховати дроти і розетку набагато простіше.

Якщо ж телевізор ставиться на ТВ-тумбу, приховати дроти і розетку набагато простіше

Телевізор, що висить на стіні, може бути «вбудований» в стелаж. Рішення це красиве, але частіше застосовується у вітальнях. Якщо спальня простора, можна реалізувати цю задумку і в кімнаті для сну.

Якщо спальня простора, можна реалізувати цю задумку і в кімнаті для сну

Телевізор можна «замаскувати» під картину. Для цього потрібно всього лише обрамити екран або невелику ділянку навколо нього.

Для цього потрібно всього лише обрамити екран або невелику ділянку навколо нього

Можна вбудувати телевізор в дверцята шафи купе або повісити прямо на неї. Це рішення для практичного і економічного розташування елементів в невеликому приміщенні.

Це рішення для практичного і економічного розташування елементів в невеликому приміщенні

Це теж цікаво:

Спальня в африканському стилі

Зелена спальня

Ліжко з балдахіном

Як красиво вписати телевізор в інтер'єр спальні?
Перш ніж запланувати розміщення телевізора в кімнаті для сну, необхідно задуматися - а чи так він там потрібен?
На якій висоті розташувати телевізор у спальні?
Як красиво вписати телевізор в інтер'єр спальні?
Як створюється акцентні ТВ-стіна?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить