Вимоги до огорож

  1. Вимоги до конструкції огороджень Балясини являють собою вертикальні несучі стійки різних форм. Зазвичай...
  2. Вимоги до огорож балконів
  3. Матеріали для виготовлення огорож
  4. Огородження для дитячих установ і інвалідів
  5. Будівельні і дорожні огорожі

Вимоги до конструкції огороджень

Балясини являють собою вертикальні несучі стійки різних форм. Зазвичай вони кріпляться з інтервалом до 900 мм з кріпленням зверху в щабель. Якщо сходові марші не спроектовані занадто вузькими, можливе кріплення в торець ступені. При цьому площина огорожі виносяться з сходового маршу і ширина проходу не втрачається. Вимоги до огорож передбачають заповнення простору між балясинами НЕ опорними вертикальними, поздовжніми або похилими трубками або прутками. При необхідності простір між стійками сходового огородження може бути заповнене панелями екранного типу або склом.
Перила, можуть бути швидко (на гвинтових з'єднання), так і звареними. При виборі зварного варіанту, є можливість виключити наявність з'єднувальних швів. Рука ковзає по поверхні поручнів не буде зачіпати за виступи з'єднань труб. Візуально це теж виглядає красиво, конструкція виглядає монолітно. Для виробництва огорож з нержавіючої сталі застосовується спеціальний, чистий, вид зварювання, - аргонно дугова зварка. При зварюванні аргонно дуговим методом, метал не розбризкується на всі боки, таким чином інтер'єр приміщення не може бути зіпсований. Іншою перевагою зварних конструкцій є абсолютна жорсткість на весь період експлуатації. Зверху перила з'єднуються з поручнями різного перетину. Поручень може бути виготовлений з різних матеріалів, наприклад, дерево, нержавіюча сталь, фарбована чорна сталь або пластик. Перетину поручня можуть бути різними: квадрат, коло, прямокутник і т.д. Оригінально виглядають трикутні перила.

Дивитися конструкції і види перил

Перила ґратчастих нержавіючих огорож формують з паралельних подовжніх ригелів і вертикальних стійок. Термін «ригелі» іноді замінюють синонімами: леера, прокіди, спиці, зв'язку. Ригелі зазвичай присутні в кількості від 2 до 8 штук. Вони закріплюються в спеціальні тримачі, проходять крізь балясину або, в найдешевшому варіанті, вваривать внахлест безпосередньо в стійку. Для виготовлення ригеля застосовуються труби будь-якого перетину діаметром від 8 до 25 мм.
Окремо стоять огорожі з вертикальним заповненням між стійок. Особливо популярні такі огорожі в дитячих садах і торгових центрах. Діти не можуть використовувати стійки як сходи і впасти, піднявшись на огорожу. При такому варіанті огорож потрібно пам'ятати про те, що максимальна відстань між елементами конструкції не повинно перевищувати 100 мм (ГОСТ 25772-83 п. 1.3). З недоліків такого варіанту огорож можна відзначити велику трудомісткість, а значить високу вартість правильно виготовлених огорож.

Вимогам до огорож сходових маршів

Згідно ГОСТ 25772-83 (п. 1.2, 1.3), висота ґратчастих, екранних, комбінованих внутрішніх огороджень (огорожі сходів гост) повинна становити не менше 900 мм. При цьому наявність поручнів на сходах житлових і громадських будівель є обов'язковим (СНиП 2.08.01-89 п. 1.17; СНиП 2.08.02-89 п. 1.91). При проектуванні і виробництві огороджувальних конструкцій необхідно враховувати розміри і параметри, перераховані в ГОСТ 23120-78 (п. 1, 2). Наприклад, наявність гострих виступів і кромок неприпустимо на елементах огороджень. Поручні перил в житлових будинках і установах повинні витримувати навантаження 0,3 кН / м, що становить 30 кгс / м (СНіП 2.01.07-85 п. 3.11). До огорож також пред'являються вимоги по вогнестійкості (ГОСТ 30247-94 п. 5-9).
Оптимальну ширину сходового маршу з точки зору норм пожежної безпеки регламентує СНиП 2.08.02-89. Згідно п. 1.96, ширина сходи а в громадських будівлях повинна бути не менше ширини виходу на сходову клітку з найбільш населеного поверху. Вимоги до огорож передбачають в будинках з кількістю одночасно перебуваючих в приміщенні 5 осіб вона повинна становити не менше 0,9 м. У будинках з числом перебувають у найбільш населеному поверсі до 200 чоловік - висота перил 1,2 м, а більше 200 чоловік - висота перил 1,35 м.

Вимоги до огорож балконів

огорожа балкона має свої конструктивні особливості і більш високі вимоги до безпеки. Тому до огорож балконів згідно ГОСТ 25772-83 п. 1.3 висуваються такі вимоги:

Тип балконного огородження Загальна висота Висота перил Відстань між стійками в ґратчастих огорожах Відстань між стійками в екранних і комбінованих конструкціях Будинки заввишки до 30 м 1000 900 100 300 Будинки заввишки понад 30 м 1100 1000 100 300 Дошкільні заклади 1200 +1180 100 - Незадимлювані сходові клітки 1200 1100 110 300

Матеріали для виготовлення огорож

Універсальними сучасними матеріалами для виготовлення огорож є нержавіюча сталь і скло. Огородження з нержавіючої сталі не схильні до корозії, а тому довгий час зберігають прекрасний зовнішній вигляд. Їх практичність і довговічність дозволяє використовувати їх в місцях масового користування. Високі гігієнічні властивості роблять можливим їх широке застосування в дитячих і медичних установах. Нержавіючі огорожі не вимагають фарбування і не потребують догляду. Найчастіше застосування нержавійки обходиться дешевше, ніж використання огорож з чорного металу з порошковим забарвленням. Поручні з нержавіючої сталі стійкі до атмосферних впливів і впливу агресивних компонентів побутових миючих засобів.
Огородження зі склом виглядають стильно і можуть прикрашати всі типи парадних сходів, включаючи гвинтові. Прозорі, матові, тоновані скляні панелі товщиною від 8 до 12 мм і довжиною від 90 до 150 см прекрасно поєднуються з сучасним інтер'єром і нержавіючими перилами. Існує безліч способів кріплення скла між стійками. У найпростішому варіанті для цього можуть застосовуватися затискні Стеклодержателі. При цьому немає необхідності свердлити скло, що дешево і практично. Особливий шик - застосовувати Стеклодержателі типу «пластини» вони відмінно виглядають і скло не може з часом сповзти вниз. Зазвичай їх застосовують, разом зі стійками нестандартного перетину, наприклад зі стійкою в основі якої лежить квадратна труба 40х40 мм.
В огорожах застосовують різні види скла: звичайне загартоване скло або триплекс, склеєний з двох стекол. При необхідності скло можна зігнути з будь-якого радіусу.
За бажанням замовника скло можна ефектно скомбінувати з іншими предметами інтер'єру і архітектурними рішеннями. Скло може мати різний колір, декоративний візерунок, гравіювання і навіть підсвічування. Фігурні балясини, різноманітні заглушки поручнів, форма і кількість перильних стійок - фантазія обмежена лише вашим бюджетом.

Огородження для дитячих установ і інвалідів

Використання сходових огороджень інвалідами та дітьми накладає на них додаткові вимоги. Наприклад, для дітей сходи громадських будівель і споруд повинні забезпечуватися додатковими поручнями висотою 500 мм.
СНиП 2.08.02-89 п.1.92 регламентує вимоги до сходів шкільних і дошкільних установ. Зокрема, просвіт між вертикальними стійками повинен складати не більше 100 мм. Застосування горизонтальних ригелів заборонено. Необхідна висота огороджень - 1,2 м, а для дітей з порушенням розумового розвитку - 1,8 м. Згідно з ГОСТ 25772-83 (п. 1.3, табл. 2), сходові та балконні огородження екранного та комбінованого типу не припустимі до застосування в дошкільних установах.
Входи до громадських будинків для інвалідів повинні забезпечуватися пандусом або іншим пристосуванням для безперешкодного доступу у внутрішні приміщення (ВСН 62-91 п. 2.6.1). Ширина пандуса повинна становити не менше 1 м (СНіП 35-01-2001 п. 3.29). При цьому зовнішні сходи при вході в будівлі повинні бути огороджені, якщо їх висота перевищує 0,45 м (СНіП 35-01-2001 п. 3.32; СНиП 2.08.02-89 п.1.93). ГОСТ Р 51261-99 (п. 5.1-5.3) і СП 31-102-99 (п. 10, 11) містять вимоги до огорож сходів і пандусів для інвалідів і мало мобільних громадян. Згідно з даними документами, поверхня переважно круглого поручня і повинна бути безперервною і гладкою, без зазорів. Горизонтальне завершення і початок поручня робиться округленим і виступає на 30 см від ступенів. Висота поручнів становить 900 і 700 мм для різних вікових категорій. Для людей з вадами зору передбачаються тактильні смуги і контрастна забарвлення.

Для людей з вадами зору передбачаються тактильні смуги і контрастна забарвлення

Огорожа з чорного металу з дитячим поручнем

Будівельні і дорожні огорожі

До огорож особливого призначення також відносять будівельні і дорожні конструкції переносного, розбірного і стаціонарного типу. Переносні огорожі також використовуються для організації руху відвідувачів аеропортів, вокзалів, спортивних і культурних заходів. Ними обладнуються літні кафе і ресторани. Будівельні огорожі поділяються на захисні, захисно-охоронні і сигнальні (ГОСТ 23407-78 п. 1.1). Вони оберігають будмайданчика від несанкціонованих проникнень і крадіжок, запобігають нещасним випадкам. Їх присутність на кордонах ділянок земляних, бетонних, електромонтажних та інших видів робіт обов'язково (СНиП III-4-80 п.9.5, 11.6, 13.20; СНиП 12-03-99 п. 4.11, 6.2.2, 6.2.3, 6.2. 9 та ін.). Мінімальна висота огорожі - 1,2 м.
Для короткострокових ремонтно-будівельних робіт досить переносних металевих огорож. Вони компактні, легко переносяться з місця на місце, розраховані на багаторазове застосування. Для забарвлення, як правило, застосовується порошкове напилення.
Дорожні огородження служать для організації руху автотранспорту, позначення місць паркування, пішохідних зон, дорожніх робіт. До них відносять паркувальні бар'єри, сигнальні та паркувальні стовпчики, колесовідбійники. Класифікація, технічні параметри, вимоги до виготовлення та встановлення огорож бар'єрного типу наведені в ГОСТ 26804-86 (п. 1, 2). Засоби організації дорожнього руху, правила їх застосування описуються ГОСТом 23457-86 (п. 1, 5). Наприклад, направляючі стовпчики висотою 75-80 см використовуються для позначення узбіч і перешкод (п. 5.1.2). Стаціонарні стовпчики встановлюються на розділовій смузі або на кордоні земляного полотна (ГОСТ 50970-96 п.7.2).

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить