Висота барної стійки на кухні: комфортні габарити + фото приклади

 1. Класична (однорівнева) ↑
 2. Міні-стійка ↑
 3. Поєднана з обіднім столом ↑
 4. острів ↑
 5. З комбінованими (рівневими) стільницями ↑

Уже став звичним актуальний дизайнерський хід - обладнати бар-стійку в просторій квартирі-студії або в будинку з їдальнею. Малогабаритні кухні від такого рішення виграють не менше. Громіздкий обідній стіл замінюється більш компактною конструкцією. Її зручність забезпечують відмінні ергономічні показники (висота барной стійки, стандарт габаритів стільців), розраховані грамотними дизайнерами. Такі меблі в якісному виконанні можна замовити в спеціалізованій фірмі. Майстровиті домашні умільці нерідко самі беруться за створення трендового предмета інтер'єру. У будь-якому випадку більше знати про цю сучасної деталі домашньої обстановки буде корисно.

У домашньому інтер'єрі так зараз прийнято називати будь-яку подовжену стільницю, що не встановлену на класичні ніжки. Комплект з нею майже завжди складають стільці відповідного дизайну. Їх особливість полягає в зменшеному розмірі сидіння і наявності підніжки. Найчастіше висота барного стільця більше, ніж звичайного, але ця відмінність не обов'язково.

Тут можна зручно і швидко перекусити, коли немає потреби накривати стіл для кількох персон:

Тут можна зручно і швидко перекусити, коли немає потреби накривати стіл для кількох персон:

Бар-стійка може бути незалежним елементом домашньої обстановки або входити в комплектацію готового кухонного гарнітура. Вважається кращим варіант самостійного вироби. При його проектуванні з'являється можливість врахувати архітектурні особливості приміщення і особливі побажання власників. Зазвичай вибирають середню висоту барной стійки на кухні (стандарт - 1,10-1,15 м). Її знижують приблизно до рівня інших робочих поверхонь. Але допускається піднімати стільницю до 1,35 м над рівнем підлоги. Так зазвичай надходять, якщо варіант дизайну передбачає основний акцент саме на підноситься деталь інтер'єру.

Ця вишукана складова меблювання добре виглядає як на окремій кухні, так і в суміщеної їдальнею-вітальні. Дуже добре допомагає зонувати простір, відокремлюючи в єдиному приміщенні ділянки різного функціонального призначення. Наприклад, дозволяє відокремити кухню від зони відпочинку або розмежувати місця приготування і прийому їжі, напоїв.

Відмінний спосіб відокремити кухонну зону від їдальні, не захаращуючи простір зайвими деталями:

При підборі меблів зазвичай розглядають її функціональність, практичність і актуальність в певному інтер'єрі. Важливо визначитися з висотою бар-стійки, її шириною, формою та зовнішнім виглядом. Дизайнери зазвичай пропонують вибір з наступних типів:

 1. Острівна модель - окремо встановлена ​​на опорах стільниця, часто буває ускладненою конструкцією з додатково вбудованими комунікаціями (мийкою, плитою).
 2. Вбудована частина меблевого гарнітура.
 3. Стільниця, прикріплена одним з торців до стіни.
 4. Стійка-перегородка, зонується приміщення.
 5. Комбінований тип зі змонтованими на різних рівнях частинами (нижня служить робочим місцем, а верхня - декоративним елементом).

Кухонний підвіконня, задіяний як місце для подачі напоїв:

Матеріали для створення робочої поверхні різноманітні: масив дерева різних порід, ламінат, пластик, скло, натуральний або полімерний камінь, метал, плитка та інше. Нерідко композиція доповнюється декоративної дахом-карнизом для автономної підсвічування зони бару. Може монтуватися спеціальна рейлінгові система для підвішування келихів або чашок.

Раціональне використання простору - кухонне начиння можна зберігати в ящиках під декоративною поверхнею

Барні стійки на кухні оформляють у варіанті відкритого або закритого дизайну. У першому випадку конструкція полегшена. Вона складається тільки з стільниці та однієї або декількох опор. Другий варіант передбачає, що знизу розміщуються шафки або полки (забезпечені дверцятами або відкриті). Так економиться місце для зберігання начиння і кулінарних приладдя, але зовнішній вигляд виробу істотно утяжеляется.

Від типу приміщення залежить, який варіант бар-стійки там доречно розмістити. Одні конструкції ідеально підходять для просторих кімнат. Інші більш зручні для маленьких площ.

Класична (однорівнева) ↑

Виглядає такий виріб престижно і нагадує справжню меблювання питних закладів. Являє собою подовжену стільницю, закріплену на консолях. Зазвичай в цьому випадку вибирається середня висота столу, стандарт від 1,1 м до 1,15 м. Довжину кришки розраховують, виділяючи по 0,5-0,6 м на кожну людину. Виграшним доповненням служать високі табурети або стільці з комфортними підніжками. Іноді використовують навіть більш зручні напівкрісла, в тому числі з підлокітниками.

Міні-стійка ↑

Зручне рішення для малогабаритних кухонь. Зазвичай конструкція встановлюється на високих декоративних опорах. З одного боку її підтримує ніжка, а з іншого вона кріпиться до стіни. У цьому випадку найбільш комфортна висота барной стійки - в межах 0,9 м. Її можна використовувати в якості обробного або обідньої столика. Сидіння стільців - не вище 0,6 м.

Поєднана з обіднім столом ↑

Така конструкція може бути однорівневої. Тоді вона схожа на міні-стійку. В іншому варіанті комбінуються два рівня. Верхня поверхня служить для подачі напоїв, а нижня - для прийняття їжі. Є можливість заощадити простір для бару, не відмовляючись від невисокого обідньої столика. Тут висота стільця барного місця повинна бути більшою, ніж столового. Можна вибрати моделі з регульованим підйомом сидіння.

острів ↑

Вдалий вибір для просторих приміщень, коли акцентне елемент меблів виноситься в центр кімнати. Острів-стійка може застосовуватися в великих кухнях-студіях, щоб приховати з боку вітальні мийку і варильну плиту. Процес приготування їжі і напоїв буде не видно, хто сидів, для їх огляду відкриється тільки розкіш місця для бару.

З комбінованими (рівневими) стільницями ↑

Їх поверхні розташовуються на відстані один від одного. Верхній рівень призначений для подачі напоїв. Нижче знаходиться модульний елемент меблів, який виконує функцію робочого місця для приготування їжі. Замінює стіл для кухні барна стійка підійде для великого суміщеного приміщення. Вона відмінно справляється із завданням просторового зонування.

Розміри меблевих виробiв не вибираються довільно. Всі величини ретельно прораховуються фахівцями, виходячи з анатомічних особливостей людини. Для місць громадського харчування стандартизація дуже важлива, там параметри меблів строго регламентуються. А в побуті потрібно орієнтуватися на комфорт конкретної сім'ї. Чітка державна стандартизація у випадку з бар-стійками документально не передбачена. Є загальноприйняті габарити, засновані на зручність використання даного предмета меблів. враховується:

 • поза сидячих людей (гостей або домочадців);
 • середнє зростання бармена;
 • особливості роботи, що виконується стоячи.

При масовому виробництві часто використовується такий стандарт: висота барной стійки -105 см; довжина - 120 см; ширина - 55 см. Але можна підібрати і іншу габаритну комбінацію, якщо це потрібно з міркувань дизайну. Випускаються фабричні вироби, у яких висотність варіюється в межах 110-130 см (з кроком 5 або 10 см). Класичну стільницю піднімають над підлогою на 115 см. А комбіновану - тільки на 90 см.

Приклад ескізного креслення із зазначенням лінійних розмірів

Є спосіб розрахувати вироби, які входять в комплекти кухонних гарнітурів. Ці стоечки роблять більш низькими (86; 88; 91 см). При обчисленні підсумовуються наступні типорозміри: цоколь меблевий типовий (10/12/15 см); фасад (72 см); товщина кришки столу (до 4 см).

Вибір відповідних параметрів залежить від габаритів приміщення і від планів використання предмета меблювання. Підсумкові значення можуть збільшитися, якщо буде монтуватися вбудована техніка і комунікації. Іноді передбачається додаткова установка фальшпола, що теж варто враховувати при виборі розмірів всієї конструкції.

Зону для бару можна оформити в будь-якому стилі - від класичного до хай-тека або авангарду. Успіх залежить від вдалого вибору матеріалів і фурнітури, а також від професіоналізму дизайнера. Розміри конструкції підбираються такі, щоб її було зручно експлуатувати. Але і гармонійність інтер'єру не повинна порушуватися. Безглуздо гнатися за великими формами, якщо кухонного простору і так мало. Серед оздоблення просторої кімнати не варто розміщувати скромну міні-стоечку, вона там загубиться. Модна деталь обстановки повинна бути помітною і привертати увагу. Звичайно, не за рахунок невдало підібраній висоти.

Дуже важливо, яким буде основне призначення бар-стійки. Якщо планується нечасто її задіяти при зустрічі гостей, нема чого турбуватися про функціональність. А ось при щоденному використанні для прийому їжі доведеться ретельно продумати всі нюанси: починаючи від розмірів і конструкції моделі, закінчуючи придбанням найбільш комфортабельних стільців.

Не всі меблеві салони або фабрики пропонують домашні бар-стійки в масовому продажі. Але легко можна знайти фірму, що приймає індивідуальні замовлення. Якщо проектування доручена кваліфікованому дизайнеру, можна буде попередньо вибрати потрібний варіант з декількох запропонованих. Спеціаліст проконсультує щодо розмірів, розповість про матеріали, допоможе визначитися з вибором.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить