Висота димоходу над дахом

  1. Як правильно розрахувати параметри димоходу
  2. Яким повинен бути димохід
  3. Яка повинна бути висота
  4. Висота над покрівлею

Висота димоходу визначає безпеку для вас і ваших близьких. Якщо при експлуатації газового котельного обладнання димохід відіграє роль димовивідного каналу, з продуктами згоряння з низькою температурою, то для твердопаливних котлів, печей і камінів не допускається жодних компромісів.

Розрахунок димовідвідної труби від місця її розташування

Справа в тому, що при неправильному розрахунку параметрів димовідвідної труби або каналу існує ризик серйозного отруєння продуктами згоряння або навіть може бути спровокований пожежа незгорілих фракціями або фрагментами загорілася сажі.

Як правильно розрахувати параметри димоходу

Слід дотримуватися таких правил:

  • Висота димової труби не є єдиним параметром, що впливає на працездатність і безпеку системи опалення, з газовим або твердопаливним котлом в якості теплового приладу. Проектування димоходу починається з визначення робочих параметрів системи опалення. Це означає, що комплекс щодо прорахунку котельні повинен враховувати і ці фактори в тому числі. Господар помешкання повинен до цього моменту визначитися з типом використовуваного палива (газ, пелети, дрова або торф), визначитися з допомогою фахівця з теплової потужністю котла , Визначитися з типами радіаторів або конвекторів. Питань маса, однак, упущення якогось моменту може згубно вплинути на працездатність всієї системи опалення. Для прикладу, багато початківці будівельники власного житла помиляються в тому, що всі димоходи однакові. Це не так. Димохід з цегли підійде добре для опалення твердим паливом, наприклад дровами, однак він не передбачений для опалення приміщень газовим котлом.
  • У тому, що стосується робочих параметрів котлів, висота димоходу здатна вплинути і на кінцеве ККД при опаленні. Не варто забувати і про перетині труби - діаметр впливає на мінімальний і максимальний обсяг проходять продуктів згоряння, забезпечені природною тягою.
  • До процесу розрахунку димоходу каміна або твердопаливного котла можуть вимагатися додаткові обчислення і виміри. Це пов'язано з використанням одного каналу для диму одночасно декількома приладами в котельні. Самодіяльність може привести або до непередбачених параметрам роботи опалення або навіть до сумних наслідків.
  • Не існує системи димоходів, яка б могла бути універсальною для будь-якого виду палива, котельного устаткування і застосовуватися як типове рішення. У зв'язку з цим і виникає найбільше труднощів у забудовників і власників приватних будинків і котеджів.

Яким повинен бути димохід

Кращою і оптимальною формою для димоходу є форма циліндра. При квадратному перерізі в кутах каналу можуть спостерігатися нерівномірний прогрів, що призведе до неминучого руйнування в результаті теплових розширень. Крім того, нерівномірний прогрів по всій поверхні викликає процес природної тяги, яка починає рух по спіралі, прямуючи вгору.

З цих причин, формою, яка буде мінімально протидіяти природному руху газів, є циліндр. Прямокутна форма неминуче призведе до появи опору через завихрень і це викличе додаткове випадання гару й сажі. Для печей і камінів такий ефект можна розцінювати позитивно, оскільки завихрення сприяють додатковому зняття тепла з вихлопу.

Кругла форма димоходу є найоптимальнішою

Якщо ваша котельня обладнана для твердопаливного або газового котла сучасної конструкції - краще не експериментувати і застосовувати циліндричні труби. Важливо! Сучасні котли в основному працюють за економним алгоритму, це означає, що котел повинен максимально швидко розігрітися, і перейти в більш щадний режим. Для того знадобиться не тільки спалити багато палива, але і забезпечити подачу кисню і відведення продуктів згоряння.

Щодо діаметра димоходу це означає, що Заузе перетин вихлопу, ви не зможете домогтися економії і ефективної роботи котельного обладнання. На практиці, в спробах заощадити, власники не купують і не встановлюють труби, які розраховані за технічним проектом.

Яка повинна бути висота

Висота димоходу над дахом вимагає особливої ​​уваги, оскільки саме там продукти згоряння переходять із закритою і безпечного середовища в зовнішнє. Якщо ця висота буде недостатньою для безпечного охолодження газів і їх змішування з повітрям, може створитися небезпечна ситуація отруєння продуктами згоряння або навіть призвести до пожежі.

Розрахункові параметри розташування димоходу на даху

Ще одним питанням, що заслуговує увагу, є фізика процесу по виникненню природної тяги. Справа в тому, що перебуваючи в трубі димоходу, важке повітря прагне піднятися вгору, утворюючи фізичне явище тяги. Чим більше теплого повітря, тим більше створюється тяга. На обсяг всередині труби впливають два показника: внутрішній обсяг і висота.

Тут варто домогтися показника «золотої середини». Природна тяга може привести до значного зростання тепловтрат, оскільки вихлоп не встигатиме здійснити теплообмін з внутрішнім об'ємом. Це дуже критично для камінів і печей, що працюють на твердому паливі.

Припустимо, у вас є димохід, висотою близько 4 метрів. Виходячи з вищесказаного, чим вище димар - тим більше буде тяга, але, виявляється, є і зворотна сторона цього процесу - охолодження. Висока труба швидше охолоне і створить повітряну пробку з важкого прохолодного газу, який буде перешкоджати тязі. Другим негативним явищем, викликаним зловживанням висотою димоходу, стане випадання конденсату.

Фахівці розраховують висоту і перетин димарів, використовуючи спеціальні програмні продукти, які побудовані на основі даних про термодинаміки.

Висота над покрівлею

Висота кінця димоходу від коника або покрівлі повинна вписуватися в прорахований заздалегідь регламент. Якщо він знаходиться на відстані 1,5 метра від коника, його висота допускається від 0,5 метра. Чим далі від вертикальної лінії коника - тим відповідно вище повинен розташовуватися кінець димоходу. На відстані від 3 метрів, димохід практично повністю повинен бути вирівняний щодо максимальної висоти коника.

Розрахунок мінімальної висоти димової труби

Не варто нехтувати таким важливим етапом житлового будівництва, як прорахунок димоходу. Довірте правильні розрахунки фахівців, і ви отримаєте оптимальні параметри по висоті, діаметру і типу використовуваного матеріалу для димоходів під різні котли. Під цими цифрами ховаються складні закони аеродинаміки, термодинаміки і матеріалознавства.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить