Висота димоходу щодо даху

 1. Що таке тяга і від чого вона залежить?
 2. димохід
 3. Який димар краще
 4. Правила вибору перетину димоходу
 5. пристрій димоходу
 6. Розрахунок висоти димаря над коником даху
 7. Короткий підсумок - головні вимоги до труби димоходу

Будь-опалювальний прилад в будинку, що працює на рідкому або твердому паливі, повинен бути безпечний. Загроза може виходити від неправильно влаштованого димоходу, тому дуже важливо точно розрахувати всі його параметри. Навіть, здавалося б, незначна деталь - висота димоходу щодо коника даху, має дуже важливе значення. Будь-опалювальний прилад в будинку, що працює на рідкому або твердому паливі, повинен бути безпечний

Ідеальна висота димоходу щодо коника даху

Що таке тяга і від чого вона залежить?

Відведення газових продуктів горіння проводиться за допомогою створюється в трубі тяги. Завдяки постійному руху повітря, небезпечні для здоров'я людей гази відтягуються назовні.

Сила тяги знаходиться в прямій залежності від висоти димаря і різниці температур в каналі труби і на відкритому повітрі. У димоході, при горінні печі, утворюється температура в 200 - 250 градусів. Внаслідок охолодження газів за рахунок контакту з металевими поверхнями сполучної труби, температура в тягостабілізаторе стає трохи нижче, і тому з'являється постійна стабілізована тяга.

Потрібно пам'ятати, що в димоході не повинен збиратися конденсат парів на тлі високих температур димових газів. Попадання в трубу вологи призводить до руйнування її поверхні. Особливо часто це відбувається в зимовий час, коли спостерігається значне зниження температури. В результаті цих процесів знижується тяга. Допомагає знижувати вологість підсмоктування повітря, що виникає в тягостабілізаторе.

При високій вологості в навколишньому середовищі, а також в результаті попадання всередину каналу димоходу опадів тяга також знижується. Убезпечити димохід від них допоможе встановлений зверху парасольку.

Димохід на даху обов'язково прикривають парасолькою

Визначити силу тяги можна за допомогою звичайної сірники, піднесеної до відкритої топці, при відкритому і напіввідкритому піддувалі. Полум'я, втягується всередину, говорить про хорошу тязі. При відхиленні полум'я в сторону приміщення присутній зворотна тяга. В таких умовах піч топити категорично заборонено, так як дим і чадний газ будуть йти в приміщення.

Така ситуація нерідко виникає при забрудненні димоходу або його псування, тому обов'язково потрібні регулярне чищення, перевірка і ремонт.

димохід

При будівництві димоходу дуже важливо правильно розрахувати всі розміри і вибрати потрібний матеріал. Всі ці параметри безпосередньо залежать від палива, яке буде застосовуватися для опалення.

Димохід, складений з цегли, підійде для опалення твердим паливом і газом. Висота, його діаметр і перетин також необхідно правильно розрахувати - це запорука нормального і безпечного функціонування опалювальної системи.

Якщо розміри будуть обрані невірно, буде знижено ККД опалювального пристрою (приладу) або бути відсутнім необхідна тяга, що може привести до небажаних або навіть трагічних наслідків для мешканців будинку.

Дуже важливі всі ці критерії, якщо в один димохід влаштовується відведення диму не одного, а двох опалювальних приладів. У подібному випадку для розрахунку даних краще звернутися до фахівців, так як можна помилитися в одну або іншу сторону.

За правилами один димохід може обслуговувати не більше двох приладів опалення, за умови, якщо розмір внутрішнього перетину сумарно допускає одночасну їх роботу. Канал розтин при цьому повинен бути висотою близько 70 - 80 см.

Якщо параметри будуть більше необхідних, знизиться До ПД нд їй системи опалення. Якщо ж вони будуть недостатньо великі, тяга буде маленькою і чадний газ може почати надходити в приміщення, що загрожує незворотними наслідками.

Який димар краще

Кращою формою для димоходу вважається циліндр. Саме тому навіть в цегляні конструкції часто вбудовують металеві або азбестоцементні труби, які мають необхідні за розрахунками діаметри.

Саме тому навіть в цегляні конструкції часто вбудовують металеві або азбестоцементні труби, які мають необхідні за розрахунками діаметри

ідеальна форма димоходу - циліндр (труба)

Гарячі продукти згоряння мають властивість рухатися вгору по спіральній траєкторії, і циліндр ін дл я цього є оптимальною формою. Максимальна тяга утворюється саме в таких умовах.

Без такої труби не можуть обійтися сучасні котли, які працюють за принципом «стоп-старт». У них головним є швидкий прогрів системи до встановленої температури і перехід її в очікує режим, в цьому і полягає економія роботи котлів.

У трубі, що має кути (квадратної або прямокутної), створюються завихрення, і знижується активність тяги. Для камінів та печей, що працюють на дровах - ця форма є прийнятною і навіть дає певні «преференції« - допомагає уповільнити вихід тепла і збільшити До ПД ін ІБОР.

Правила вибору перетину димоходу

Перетин для циліндричного димоходу каміна розраховують по відношенню до розміру топки в пропорціях 1:10, а перетин квадратного цегляного перетину 1: 1,5.

Діаметр димоходу не може бути меншою за розмір поддувальную отвори. Пам'ятайте, дотримання цих розмірів безпосередньо впливає на роботу системи опалення. При тепловіддачі 300 Ккал на годину перетин не може бути менше 140 * 140 міліметрів.

пристрій димоходу

В ідеалі труба повинна влаштовуватися без виступів, з дотриманням суворої вертикалі.

Допустиме вертикальне відхилення може становити не більше, ніж 30 градусів на метр. Тим не менше, воно не повинно змінювати внутрішнього перетину і бути різким. Якщо димохід передбачений з цегли, кладку треба робити щільною, а внутрішню поверхню - максимально рівною і гладкою, без виступів затверділого розчину.

Оптимальне рішення - вертикальне розташування димоходу

Димохід в своїй нижній частині повинен мати кишеню з дверцятами, який дозволить очистити його від сажі. Його глибина не може бути менше 20 - 30 см.

У міжповерхових перекриттях навколо труби влаштовується протипожежна ізоляція - при дерев'яної системі перекриття, вона становить не менше 20 - 30 см; при бетонних - не менш 5 - 7 см.

Розрахунок висоти димаря над коником даху

При розрахунку правильної висоти димоходу враховують внутрішні і зовнішні чинники. Це необхідно для того, щоб в ньому створювалася необхідна тяга, а від неї буде залежати ефективність опалення.

Частина димоходу, що виступає над покрівлею, називають оголовком.

Схема розташування димоходу щодо коника даху

 • Якщо він розташовуватися на відстані до півтора метрів (по горизонталі) від найвищої точки даху, то він повинен підніматися над коником на 50 см мінімально.
 • Якщо труба виходить на дах на відстані від півтора до трьох метрів (по горизонталі) від коника, то висота її повинна дорівнювати його висоті.
 • За умови розташування труби на відстані 4,5 метрів від коника, верхніх її обріз розташовують нижче його під ухилом в 10 градусів.
 • Потрібно врахувати, що завжди оголовок повинен підніматися над покриттям даху не нижче, ніж на півметра.
 • Якщо димохід роблять в будинку з плоскою покрівлею, висота його над нею повинна складати, як мінімум, два метри.

Короткий підсумок - головні вимоги до труби димоходу

Отже, щоб димохід нормально функціонував і був безпечний, при його проектуванні, будівництві та в процесі експлуатації необхідно дотримуватися таких вимог:

 • його висота над покрівлею і по відношенню до коника - згідно встановлених норм;
 • цегляна кладка димоходів лягає з максимально можливою щільністю;
 • розміру перетину каналу протягом усього димоходу повинен бути витриманий у відповідності з розрахунком щодо габаритів топки;
 • суворе дотримання при будівництві його вертикалі і допустимого ухилу;
 • застосування для його споруди виключно безпечних, дозволених для таких умов матеріалів;
 • забезпечення постійної хорошої тяги і ретельний контроль за нею;
 • пристрій над оголовком парасольки, для запобігання попадання опадів і сміття, заселення птахів;
 • своєчасне очищення димохідного каналу від скупчується сажі і потрапив сміття.

Кілька слушних порад можна отримати, ознайомившись з доданим до статті відеосюжетом:

Кращим варіантом при влаштуванні димаря буде звернення для складання кваліфікованих розрахунків до фахівців. По можливості, і роботу по монтажу димаря краще доручити досвідченому майстрові. Від того, як буде працювати цей найважливіший елемент системи опалення, буде залежати не тільки коректна робота печі або обігрівального приладу, але і, в першу чергу, життя і здоров'я мешканців будинку.

Що таке тяга і від чого вона залежить?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить