Висота димоходу щодо коника даху: методика розрахунку

 1. Технологічний регламент розрахунку висоти димаря над коником даху ↑
 2. Методика розрахунку ↑
 3. Розрахунок висоти труби над дахом щодо конькового ребра при видаленні друг від друга до 3.0 м ↑
 4. Висота, коли відстань між ними більше 3 м ↑
 5. Який висоти повинна бути труба димоходу, віддаленого від коника даху: методи розрахунку ↑
 6. графічна методика ↑
 7. математична методика ↑
 • Технологічний регламент розрахунку висоти димаря над коником даху
 • Методика розрахунку
 • Який висоти повинна бути труба димоходу, віддаленого від коника даху: методи розрахунку
 • Приватний будинок годиться для проживання протягом усього року тільки при наявності опалювальної системи. Її повноцінна робота і безпеку залежать від багатьох складових починаючи від типу обладнання та системи димовідведення та закінчуючи видом використовуваного палива. І щоб всі складові працювали злагоджено необхідно в точності слідувати будівельним приписами, зокрема, грамотно розрахувати параметри димоходу.

  Одним з найважливіших параметрів, що забезпечують ефективність роботи опалювальної системи, є висота димоходу щодо коника даху.

  Одним з найважливіших параметрів, що забезпечують ефективність роботи опалювальної системи, є висота димоходу щодо коника даху

  Будь-яка помилка або навіть похибка при розрахунку пічної труби чревата серйозними проблемами. Наприклад, істотно знижується сила тяги, що негативно відбивається на ККД опалювального пристрою.

  Неправильно обрана висота димоходу над покрівлею може стати причиною формування завихрення в димовідвідної каналі, тобто зворотної тяги. Це загрожує задимленням приміщення з дуже важкими наслідками. Дійсно, згідно із законами фізики, хорошу тягу стимулює вітер, який спрямований вгору до вихідного отвору димового каналу.

  Коли йому доводиться «обходити» надто високу перешкоду, скажімо, Кроковоє ребро на похилому даху або багатоповерховий будинок поблизу, то повітряні потоки змінюють свій напрямок на протилежне. В результаті димові гази перестають відводитися в природному режимі.

  Технологічний регламент розрахунку висоти димаря над коником даху

  Технологічний регламент розрахунку висоти димаря над коником даху  ↑

  Правила підбору висоти димаря над покрівлею регламентовані СНиП. Відзначимо основні технічні приписи, що визначають якої висоти має бути димар.

  Висота димаря над дахом регламентована відстанню розміщення і висотою суцільний конструкції, яка виступає над покрівлею, наприклад, парапету або коника покрівлі. Якщо вони рівні або для конструкції вона більше, тоді висота труби димоходу:

  • не менш 50 см - над поверхнею плоского даху ;
  • не менш 50 см, якщо відстань від неї до конструкції (покрівельний коник, парапет) по горизонталі менше 1,5 м;
  • більше або дорівнює висоті конструкції, якщо це відстань в межах 1,5 і 3 м;
  • врівень або вище лінії, яка проведена від коника і становить 10˚ з лінією горизонту, за умови, що відстань від димових труб (фото нижче) до коника більше 3 м.

  не менш 50 см - над поверхнею  плоского даху  ;  не менш 50 см, якщо відстань від неї до конструкції (покрівельний коник, парапет) по горизонталі менше 1,5 м;  більше або дорівнює висоті конструкції, якщо це відстань в межах 1,5 і 3 м;  врівень або вище лінії, яка проведена від коника і становить 10˚ з лінією горизонту, за умови, що відстань від димових труб (фото нижче) до  коника  більше 3 м

  У будь-якому випадку гирлі каналу має бути вище, ніж покрівля більш високих будівель, прибудованих до основного.

  На замітку

  Висота вентиляційної труби, розташованої поруч з пічної трубою над дахом, приймається рівній висоті останньої.

  Димохід рекомендується нарощувати, поки оголовок труби не виявиться вище лінії, яка відкладена під гострим кутом в 45˚ вниз від верхньої точки. Найбільш раціональним для скатних дахів вважається розташування пічної труби, при якому вона максимально близька до коньковому брусу. Подібна локалізація каналу забезпечує:

  • найбільша відстань між її гирлом і дном колосника;
  • коник НЕ перегороджує шлях повітряним потокам;
  • гарантує мінімальні витрати на будівництво каналу, по якому відводиться дим.

  Методика розрахунку

  Методика розрахунку  ↑

  Розрахунок висоти труби над дахом щодо конькового ребра при видаленні друг від друга до 3.0 м

  У випадках коли по горизонталі шукане відстань не більш 1,5 м, можна скористатися звичайним методом - побудувати модель будови. Для цього використовують її схему, виконану в доступному масштабі.

  • На схемі проводять лінію, паралельну основи.
  • У місці, де покрівля перетинається з трубою, не порушуючи масштабу, відкладають вгору 0,5 м.
  • Через отриману точку паралельно першої прямої проводять другу. Таким чином відзначають мінімальний рівень, на якому може перебувати оголовок димоходу.

  Знайти нижню межу при відстані від димового каналу до коника по горизонталі в інтервалі 1,5-3 м ще простіше. Досить відкласти горизонталь через вершину даху. Це і буде мінімальна величина зовнішнього відрізка каналу.

  Рекомендуємо

  Професіонали категорично не рекомендують завищувати розмір зовнішнього відрізка димового каналу. При сильному натиску вітру висока труба може перекинутися. Якщо ж в силу якихось технічних причин доводиться формувати високий ділянку димоходу над покрівлею, його зміцнюють розтяжками.

  Висота, коли відстань між ними більше 3 м

  Висота, коли відстань між ними більше 3 м  ↑

  Цей процес вважається найскладнішим, проте варто загострити на ньому увагу, оскільки подібне проектне рішення не така вже й велика рідкість. Скажімо, будинки, які мають великі експлуатовані прибудови. Опалювальний агрегат в цих випадках, як правило, розміщують таким чином, щоб забезпечити обігрів всіх житлових приміщень.

  Ще одним прикладом може служити складно-складене спорудження, в якому опалювальний агрегат з димоходом розташований в центрі, проте перетинає покрівлю в значній відстані від коника, наприклад, недалеко від краю ската основної споруди.

  Увага

  Установка димової труби можлива тільки за умови, що відстань між передбачуваним рівнем колосникових грат і запланованим вихідним отвором не менш 5 м.

  Який висоти повинна бути труба димоходу, віддаленого від коника даху: методи розрахунку

  Мінімальна межа цієї величини в подібних випадках розраховують двома способами: графічним і математичним.

  графічна методика

  графічна методика  ↑

  В основі цього способу лежать геометричні побудови, аналогічні наведеним вище. Схему викреслюють з дотриманням розмірів і пропорцій будинку в доступному масштабі.

  • На підготовленому кресленні відбивають дві осі симетрії: коника і за запланованим місцем розташування димаря.
  • Через вершину даху прокреслюють по горизонталі лінію і, використовуючи транспортир, вниз від неї відкладають кут, рівний 10˚.

  Через вершину даху прокреслюють по горизонталі лінію і, використовуючи транспортир, вниз від неї відкладають кут, рівний 10˚

  • Позначену лінію продовжують до перетину з віссю симетрії димового каналу.
  • Відсічений відрізок і дає шукану величину.
  • Його необхідно виміряти і порахувати відповідно до масштабу. Отримана величина і буде реальним значенням висоти.
  • Залишається перевірити чи задовольняє отримане значення будівельним нормативам.

  Рекомендуємо

  Проект будинку, якщо буде потрібно, можна злегка підкоригувати. Для цього вісь димоходу поступово переміщують по горизонталі. Завдяки цим нехитрим діям, визначають оптимальне положення димового каналу.

  математична методика

  математична методика  ↑

  Цей спосіб заснований на використанні тригонометричних формул. Розрахунки виконують в такій послідовності.

  • Готують креслення фронтальної частини будинку в зручному масштабі. Для проектувальників без особливого досвіду найприйнятніший - 1: 100, коли при перекладі одиниць креслення в розміри реальної споруди 1 см дорівнює м.
  • На схемі відзначають вісь симетрії димоходу.
  • Через вершину даху проводять допоміжну горизонталь і продовжують її до перетину з продовженням центральної осі димоходу.
  • Як і при графічному способі будують прямокутний трикутник з гострим кутом в 10˚, прилеглим до коньковому ребру.

  Як і при графічному способі будують прямокутний трикутник з гострим кутом в 10˚, прилеглим до коньковому ребру

  • Знаючи один з його катетів можна підрахувати інший за формулою a = b * tgα. У нашому випадку:
  • a - відстань від конькового хребта до гирла труби;
  • b - відстань від осі симетрії будинку до осі симетрії димоходу
  • в якості кута α виступає кут в 80˚, що поповнює 10˚ до прямого.

  важливо

  Викладені методики застосовні тільки при розрахунку побутових димарів, які обслуговують тільки один опалювальний агрегат. Для промислових котлів, що мають потужність більше ніж 80 кВт, або декількох опалювальних пристроїв слід звернутися до професіоналів.

  Висота димаря щодо коника на похилому даху залежить не тільки від вимог СниП, але також від її внутрішньої форми, перетину і інших параметрів, які, в свою чергу, визначають ефективність функціонування опалювального пристрою і його ККД. Для виконання більш докладних розрахунків використовують онлайн калькулятори, які можна знайти на профільних сайтах.

  © 2019 stylekrov.ru

  Новости
  Строим Баню своими руками
  Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

  Как построить баню дешево своими руками
  Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

  Баня своими руками: основные рекомендации
  Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

  Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
  Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

  Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
  1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

  Строим баню своими руками: варианты возведения
  Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

  Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
  Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

  Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
  Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

  Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
  Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

  Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
    Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить