Висота огорожі сходів по СНиП, установка сходових перил своїми руками: інструкція, фото і відео-уроки, ціна

 1. Цільова аудиторія
 2. перелік вимог
 3. Федеральний закон №123-Ф3
 4. СНиП 31-03-2001
 5. СНиП 31-01-2003
 6. СНиП 31-05-2003
 7. СНиП 31-06-2009
 8. СНиП 21-01-97
 9. ГОСТ 25772-83

Тема цієї статті - сходи і огорожі для них. Якою має бути висота сходових огороджень по СНиП? Що кажуть про сходи протипожежні вимоги і будівельні правила? Давайте спробуємо отримати відповіді на ці питання. Тема цієї статті - сходи і огорожі для них

І будівельники сірих бетонних багатоповерхівок, і архітектори розкішних палаців дотримуються певні норми, пов'язані з безпекою мешканців. Про них ми і поговоримо.

Цільова аудиторія

Кому адресована ця стаття? Зрозуміло, перш за все, будівельникам, проектувальникам і власникам приватних будинків.

При складанні проекту багатоквартирного будинку залучаються, як правило, фахівці, і так володіють необхідною законодавчою базою. Разом з тим необхідність оформлення будівлі для присвоєння йому адреси та оформлення прописки змушує дотримуватися всіх формальних вимог.

Зверніть увагу: незважаючи на деяку плутанину в діючих нормативних документах, велика частина інструкцій писалася десятиліття назад і орієнтована, перш за все, на вашу ж безпеку. Не варто ставитися до всіх чинних норм з іронією.

Разом з тим в статті буде наведено ряд вимог, актуальних для багатоквартирних будинків і адміністративних будівель - просто для того, щоб не залишити нічого важливого за межами нашої уваги.

В основі всіх норм, незалежно від типу будівель - будова і пропорції людського тіла.

перелік вимог

Багатоквартирні, громадські та адміністративні будівлі

Отже, якою має бути висота огороджень сходів, покрівель, балконів, лоджій і майданчиків різного призначення?

Їх регламентує кілька нормативних документів.

Федеральний закон №123-Ф3

Закон від 22.06.2008 «Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки» в статті 90 вказує на наступні вимоги:

 • У будинках з ухилом покрівлі 12 градусів і менше при висоті більше 10 метрів, а також в будівлях з великим ухилом покрівель при висоті понад 7 метрів огорожу по периметру покрівлі є обов'язковим.

Огорожа по периметру покрівлі.

 • Крім того, огородження незалежно від висоти повинно бути передбачено для експлуатованих покрівель, лоджій, зовнішніх галерей, балконів, зовнішніх сходових маршів і майданчиків.

СНиП 31-03-2001

У статті 5.15 санітарних норм і правил «Виробничі будівлі» обмовляється, що в будівлях з внутрішніми водостоками огорожею може служити парапет. Його мінімальна висота - 60 сантиметрів. Парапет меншої висоти нарощується ґратчастим огорожею до горезвісних 0,6 метра від поверхні даху.

СНиП 31-01-2003

В СНиП «Будівлі житлові багатоквартирні» огорож присвячені два різних розділу.

Згідно з пунктом 7.2.14 аварійні виходи з мансардних поверхів на покрівлю обов'язково забезпечуються майданчиками і перехідними містками. І самі майданчики, і містки, сходові марші і покрівля, тераси і будь-які потенційно небезпечні переходи повинні огороджуватися.

При цьому висота огороджень повинні бути не менше 120 сантиметрів. У нормативному документі міститься ще три важливі вимоги:

 • Огородження повинні бути безперервними. Попросту кажучи, вертикальні стовпи (балясини) повинні обов'язково забезпечуватися горизонтальними перемичками.
 • Сходові марші та площадки забезпечуються поручнями.
 • Мінімум горизонтального навантаження, яку зобов'язана витримувати огорожу - 0,3 кН / м, або трохи менше 300 кілограмів на погонний метр.

Пошкодити такі перила важко навіть навмисно.

Пункт 8.11 просто ще раз нагадує, що всі експлуатовані покрівлі, сушарки, спортивні майданчики та інші відкриті відвідувані площі повинні відповідати вимогам безпеки. Огороджуватися.

СНиП 31-05-2003

Пункт 7.3 санітарних норм «Громадські адміністративні будівлі» вимагає обгородити всі небезпечні місця перилами і огорожами (наприклад, алюмінієвими) висотою не менше 90 сантиметрів, що попереджають падіння. Ймовірно, менша мінімальна висота огорожі сходів в цьому випадку пов'язана з тим, що в адміністративних установах діти рідко бігають по сходах і покрівель.

І тут потрібна наявність поручнів; і тут перила повинні витримувати не менше 300 кілограмів на погонний метр по горизонталі.

Цікаво: вимога до міцності може здатися надмірним. Однак згадайте: завдяки інерції людина при зіткненні зі статичним об'єктом може впливати на нього з силою, багаторазово перевищує власну вагу.

СНиП 31-06-2009

для перил і огороджень сходів громадських споруд і будівель актуальні кілька пунктів:

3.24. На покрівлі, якщо вона вище 10 метрів, необхідно огорожу. Причому суворо сталеве і відповідне ГОСТ 25772.

5.10. Якщо в одному приміщенні підлогу має перепад висоти більше метра - по периметру піднесення передбачається огорожу висотою не менше 90 см. Там, де можуть бути присутніми діти, висота збільшується до 1,1 метра.

Однак: звернену до залу для глядачів сторону сцени НЕ огороджують.

5.12. Сходи, балкони, лоджії, тераси та інші потенційно небезпечні майданчики огороджуються. І тут мінімальна висота перил дорівнює 90 сантиметрам; і тут потрібні поручні; і тут лімітується мінімальна міцність. Зрозуміло, тими ж 300 кілограмами на погонний метр.

Зрозуміло, тими ж 300 кілограмами на погонний метр

Огорожа експлуатованої покрівлі.

СНиП 21-01-97

Тут регламентуються вимоги з точки зору протипожежних норм. В общем-то, СНиП в пункті 8.11 дублює згаданий першим федеральний закон 123-Ф3:

 • При ухилі покрівлі до 12 градусів включно і висоті більше 10 метрів, а також при ухилі більше 12 градусів і висоті понад 7 метрів покрівля огороджується. Вимоги до огорожі відсилають нас знову-таки до ГОСТ 25772.
 • Експлуатовані покрівлі, сходи, балкони, лоджії і сходові майданчики огороджуються відповідно до вимог того ж стандарту незалежно від висоти.

ГОСТ 25772-83

Завершує цей, потрібно визнати, досить нудний перелік державний стандарт на сталеві перила та огородження . Потрібно домовитися про те, що до вимог безпеки він пов'язаний лише частково. Стандарт прийнятий, як нескладно помітити по його найменуванню, в 1983 році і покликаний регламентувати, перш за все, виробництво огорож в промислових масштабах - якість і допуски.

Давайте спробуємо витягти з його тексту найбільш важливу для нас інформацію.

Ефективна висота сходового огородження (від нижнього поздовжнього елемента до верхньої точки) дорівнює:

 • Для внутрішніх сходів - 800 міліметрів (при цьому висота від точки кріплення огра

Якою має бути висота сходових огороджень по СНиП?
Що кажуть про сходи протипожежні вимоги і будівельні правила?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить