Висота раковини в ванной- як визначити оптимальні параметри установки сантехніки

 1. Види умивальників ↑
 2. Зміна висоти умивальника на п'єдесталі ↑
 3. Розрахунок висоти підвісної раковини ↑
 4. Раковина з тумбою ↑

Грамотне розміщення сантехніки у ванній - важливий критерій комфорту. Основні параметри враховуються при плануванні приміщення на стадії розробки дизайн-проекту. Один з ключових питань - висота раковини у ванній. Адже всі члени сім'ї зазвичай різного зросту. Розглянемо як дотримати баланс інтересів і забезпечити умови для зручної експлуатації сантехніки.

Види умивальників ↑

Умивальники бувають наступних типів:

 • на п'єдесталі (типу «тюльпан»);
 • підвісні;
 • з тумбою;
 • з регульованою висотою.

Останній варіант зустрічається дуже рідко і вимагає певних інженерних рішень. Коштує така сантехніка досить дорого і вимагає виключно дбайливого поводження.

Зміна висоти умивальника на п'єдесталі ↑

Висота раковини на п'єдесталі спочатку має фіксовані параметри, які змінити складно. Підстава встановлюється на підлозі, сам умивальник кріпиться кронштейнами до стіни і додатково впирається у верхню частину «стебла» «тюльпана». Такий варіант хороший тим, що повністю прихований сифон. Зона раковини за замовчуванням знаходить естетичний зовнішній вигляд. Зазвичай висота бортика варіюється в діапазоні від 85 до 90 см.

Зазвичай висота бортика варіюється в діапазоні від 85 до 90 см

Професійна схема розміщення раковини враховує всі нюанси, включаючи висоту розташування сифона, умивальника, кранів, і приймає до уваги габарити сантехніки

Якщо ви захотіли змінити висоту умивальника типу "тюльпан" самостійно, тобто способи вирішення цієї проблеми:

 • Підняти раковину вище заводських розмірів за допомогою збільшення п'єдесталу можна при будь-якій конфігурації "тюльпана".
 • Відрізати частину зливної труби, і вкоротити стебло умивальника за допомогою інструментів. Зазвичай трубу роблять трохи довше, тому можна сміливо обрізати і встановлювати умивальник на потрібну висоту. Але цей прийом використовують вкрай рідко через непотрібність. Просто знайте, що він можливий, якщо дизайн "стебла" досить простий і не буде порушений спиляли.

Обов'язково зверніть увагу на відстань між сифоном і зливом. Якщо сифон встановити нижче рівня зливу, то у вас можуть виникнути серйозні проблеми в майбутньому.

Розрахунок висоти підвісної раковини ↑

Набагато більш ергономічні підвісні раковини. До них не складно підібрати сифон - патрубок завжди має запас довжини, і зайва частина просто відрізається після проведення відповідних замірів.

Довгий час оптимальною висотою для умивальника вважалося 86 см, саме на такій висоті було прийнято встановлювати раковини в нових будинках. Проведені дослідження останніх років показали, що для більшості людей ця висота незручна, а оптимальною висотою є - 94-105 см.

Проведені дослідження останніх років показали, що для більшості людей ця висота незручна, а оптимальною висотою є - 94-105 см

Якщо умивальником будуть користуватися представники обох статей, то розрахунок ведеться від основних антропометричних даних чоловіків і жінок: жінкам зручна висота - 81-93 см, чоловікам - 94-102 см. Виходячи з цих цифр можна обчислити середню висоту раковини - 86-93 см. дітям доведеться поставити щаблі. Готові пластикові ступені-підставки під умивальник є в продажу різних кольорів і фактур.

Для дітей оптимальна висота умивальника - 60 см.

При установці в санвузлі двох раковин, необхідно враховувати не тільки антопометрію людини, але і відстань між умивальниками. Тут вважається і відстань між ліктями двох людей і можливість пересувань по ванній кімнаті безперешкодно.

Раковина з тумбою ↑

Раковина з тумбою також має фіксовану висоту, що залежить від параметрів меблів. Зазвичай виробники відштовхуються від загальноприйнятих стандартів. Купуючи заводський умивальник з тумбою, враховуйте зростання всіх членів сім'ї. Навіть дуже красивий умивальник принесе вам лише незручності, якщо буде занадто високий або навпаки - змусить вас згинатися більш ніж на 75 градусів. Такий кут вважається критичним для знаходження корпусу людини в стані нахилу довгий час.

При індивідуальному замовленні предметів обстановки в ванну виробник врахує побажання клієнтів, і висота раковини від статі буде відповідати технічним завданням.

При індивідуальному замовленні предметів обстановки в ванну виробник врахує побажання клієнтів, і висота раковини від статі буде відповідати технічним завданням

Найзручніше варіювати висоту підвісної умивальника

З огляду на всі рекомендації, ви зможете правильно розрахувати висоту установки раковини і забезпечити зручні умови користування нею для всіх членів сім'ї.

Найчастіше зона умивальника - певний «центр всесвіту» ванної кімнати. У маленькому санвузлі, де, що називається, не розвернутися, простір під раковиною і вище неї використовують максимально ефективно.

Традиційний супутник умивальника - дзеркало. Це може бути як окремий елемент, так і комбінований з невеликим шафкою для зберігання косметики та засобів особистої гігієни.

Висота дзеркала над раковиною визначається відповідно до наступних рекомендацій:

 • відстань від підлоги повинна становити 120-135 см;
 • від верхнього краю умивальника - не менше 20 см;
 • маленьке дзеркало розміщують на рівні очей людини (обчислюють середнє значення з урахуванням зростання всіх членів сім'ї і підбирають оптимальний розмір).

При розробці проекту необхідно врахувати пропорційне співвідношення розмірів умивальника і дзеркала

Дані вимоги цілком обгрунтовані. Людині зручно бачити своє відображення, випроставшись на весь зріст. Невеликий простір між верхньою частиною раковини і подзеркальном поличкою або нижньою частиною дзеркала - вірний шлях до постійного витирання засохлих бризок зі скляної поверхні.

Найчастіше умивальник набувають разом з тумбою. Це найпоширеніший спосіб надійно приховати сифон, водопровідні труби і отримати зручне місце для зберігання господарського приладдя. Висота тумби під раковину зазвичай на кілька сантиметрів нижче виступаючих бортиків.

Стильно виглядають моделі, в яких рівень горизонтальної поверхні відповідає верху умивальника. Бажано, щоб його розмір був досить великим, інакше не уникнути бризок навколо.

Тумба і раковина повинні складати єдину композицію. При покупці звертають увагу на габарити меблів, умивальника і оцінюють можливість їх поєднання.

При покупці звертають увагу на габарити меблів, умивальника і оцінюють можливість їх поєднання

Кутовий умивальник з оригінальною тумбою - вдале рішення для невеликої ванної кімнати

У крихітній ванній дуже складно знайти місце для пральної машини. Радянські проекти не передбачали площа для розміщення побутової техніки в силу практично повної відсутності такої. На кухню або в коридор також не завжди вдається втиснути «пралку». Залишається один варіант - підвісний умивальник, і під ним - компактний агрегат.

Висота встановлюється під раковину пральної машини повинна становити не більше 70 см. Між верхньою панеллю і нижньою точкою сантехніки залишають зазор. При віджиманні машинка вібрує і може впертися в основу умивальника, що загрожує псуванням фаянсу або пластика «пральки».

При віджиманні машинка вібрує і може впертися в основу умивальника, що загрожує псуванням фаянсу або пластика «пральки»

Приклад установки пральної машини під тумбою з раковиною: ергономічне і практичне рішення

В іншому, експлуатація настільки оригінально встановленої побутової техніки мало чим відрізняється від стандартної. А раковина буде розташована трохи вище загальноприйнятого рівня. Висота бортиків складе приблизно 100 см. Також бажано, щоб ширина машинки і сантехніки збігалася - так композиція буде виглядати як єдине ціле.

Самостійно вирішити подібну головоломку вельми проблематично, як і визначити оптимальну висоту тумби з раковиною. Настільки важливі проектні рішення найдоречніше довірити фахівцям по роботі з сантехнічним обладнанням.

Крім вибору необхідних меблів і умивальника необхідно визначитися з оптимальною схемою установки сифона і підключення до каналізації. Це також прерогатива фахівців, які врахують всі особливості розташування сантехніки. І вже точно майстри з легкістю дадуть відповідь на питання: на якій висоті вішати раковину. Грамотне і професійне виконання робіт - основа довговічною і безаварійної експлуатації умивальника і гарантія гармонійного облаштування зони гігієни.

Придалася стаття? Розкажіть друзям:

Придалася стаття?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить