Висота розеток і вимикачів

  1. Стандарти висоти розеток і вимикачів
  2. Правила за допомогою яких можна правильно підібрати висоту установки вимикачів і розеток, а також їх...

Ремонт квартири

Перш за все, хочеться підкреслити, що в російському будівництві немає жодних документів, суворо вказують на загальне число і положення розеток і вимикачів в заміському будинку або міській квартирі.

Існує лише одні регламент стосується даної проблеми - це - СП 31-110-2003 - в ньому зазначено, що вимикачі краще розташовувати біля дверей з краю де знаходиться ручка, орієнтовну відстань від підлоги - до одного метра, а розетки - практично на якому завгодно ділянці на такій же висоті. Крім цього ПУЕ, описують, умови техніки безпеки, яких необхідно дотримуватися під час монтажних робіт.

Наприклад, вимикачі радять розташовувати на поверхні стіни від краю дверей, де знаходиться ручка, на висоті до ста сантиметрів, також не забороняється монтувати їх близько стельової поверхні з виносним тумблером у вигляді довгого шнура, найменша відстань від деталей електронних приладів, розеток і вимикачів до газових труб має становити не менше п'ятдесят сантиметрів.

У квартирних приміщеннях ванних кімнат і санвузлів, а також в готелях, дозволяється монтаж розеток в зоні 3, підключаються до електромережі через спеціальні захищене обладнання або розділові трансформатори, що враховують ток диференціального плану, менше 30 мА. Всі вимикачі і розетки повинні встановлюватися не ближче шістдесяти сантиметрів від дверей душової кабіни.

Стандарти висоти розеток і вимикачів

На даний момент став популярний, - «євро варіант», де висота розеток від статі дорівнює тридцяти сантиметрам, а висота вимикачів відповідно дев'яносто сантиметрів. Однак в теорії, даного «євро стандарту» регламентує висоту установки розеток і вимикачів немає, дане поняття ввійшло в наше життя разом з широко поширеним терміном «євроремонт», витіснивши попередній «радянський стандарт», згідно якого, розетки монтувалися на проміжку дев'яносто сантиметрів від підлоги , а вимикачі розташовувалися приблизно на висоті плечей.

У цих обох «стандартів» є свої переваги і недоліки, наприклад «радянський» метод установки, вимикачів безліч обивателів до сих пір називають максимально зручним. Оскільки вимикач, розташований на видному місці, не заважає поставити по сусідству предмети меблів, які не будуть його закривати, і що немало важливо даний спосіб працює краще для захисту дітей.

Однак «євро стандарт» можна віднести до максимально ергономічному варіанту, оскільки він дає управляти світловим потоком, зовсім не піднімаючи рук. До штепсельних розеток, встановленим на дев'яносто сантиметрів від підлоги згідно «радянського стандарту», ​​комфортніше підключати електричні пристрої, оскільки немає потреби низько нахилятися, однак якщо пристрій не потрібно часто відключати від мережі і воно знаходиться завжди в одній і тій же зоні, зручніше буде розташування розетки внизу, що дозволяє заховати від сторонніх очей силові кабелі.


Правила за допомогою яких можна правильно підібрати висоту установки вимикачів і розеток, а також їх розташування

- в першу чергу, потрібно прикинути яка, і де буде розташовуватися меблі, а також електрична побутова техніка в кімнаті, для наочності оптимально намалювати план-схему в правильних пропорціях, на якій позначити всі предмети меблів і електрообладнання, яке необхідно підключати до електричної мережі.

- Потім вкажіть всі розетки (електричні, телевізійні, телефонні і комп'ютерні), бажано зробити невеликий запас.

- Розетки для приладів не змінюють свого розташування, (телевізор, системний блок і.так далі) встановлювати переважно так, щоб до них був постійний доступ, але разом з цим, краще якщо вони будуть ховатися за цією технікою.

- Розетки для непостійного застосування, встановлені у відкритих зонах стінних конструкцій, оптимально розташувати на єдиній висоті - тридцять сантиметрів від поверхні підлоги, їх кількість необхідно підібрати з урахуванням того, щоб побутовий пилосос, міг дотягуватися до будь-якої кімнати.

висота розеток і вимикачів від підлоги

- Розетки розташовані над комп'ютерним столом, комодом, тумбочкою і т.д. оптимально встановити на висоті 10-18 см від меблевої поверхні.

- Для того щоб грамотно підібрати висоту монтажу вимикача, для початку необхідно визначити в який бік буде здійснюватися відкриття дверного полотна в цьому приміщенні і встановити вимикач з того краю дверної коробки, де знаходиться ручка. На висоті від підлоги приблизно 75-95 см, дивлячись який у вас ріст, тобто це відстань визначається на практиці.

- Положення вимикачів, сильно прив'язана до виду кімнати, так, наприклад, у вузькому коридорі або на сходовому прольоті, зазвичай їх монтують на старті і на фініші, в спальній кімнаті або вітальні, оптимально встановити вимикачі біля входу в приміщення, а так само у спального місця, для контролю за освітленням лежачи.

Висоту вимикачів підбирайте за тими ж правилами, беручи до уваги з якого положення вони стануть частіше використовуватися, іншими словами, якщо це біля виходу з кімнати, то беремо висоту 75-95ссм, враховуючи ваш зріст, а якщо біля спального місця, то вимикач потрібно розташувати на такій висоті, щоб можна було легко його дістати витягнутою рукою.

- На тих ділянках, де Вам поки не відомо, як буде розставлена ​​меблі, електричні прилади, рекомендуємо монтувати розетки на висоті тридцять сантиметрів, а вимикачі дев'яносто сантиметрів від статевої поверхні, найчастіше це найоптимальніший варіант висоти вимикачів і розеток.

Застосовуючи на практиці дані прості рекомендації, розсудливість і не забуваючи про елементарну безпеку, Ви здатні знайти найкраще розташування і висоту розеток і вимикачів у вашій квартирі. Не забувайте просте правило, - краще заздалегідь все добре розрахувати і визначити, чим потім переробляти все заново.

Ви можете пропустити читання запису і залишити коментар. Розміщення посилань заборонено.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить