Висота розеток від підлоги

 1. На якій висоті можуть бути
 2. Де розташувати вимикач
 3. Вибираємо місце для розеток в кімнатах
 4. Висота розеток на кухні
 5. Виділені для потужних електроприладів
 6. Вибираємо висоту в залежності від обладнання, що підключається
 7. У ванні
 8. Правила будови електропроводки

Під час заміни електропроводки треба вирішити, якою буде висота розеток від підлоги. Саме так - вирішити, тому що жорстких нормативів і стандартів немає. Під час заміни електропроводки треба вирішити, якою буде висота розеток від підлоги

На якій висоті ставити розетки і вимикачі вирішувати вам

На якій висоті можуть бути

Зміст статті

Норм і стандартів, що регламентують розташування розеток і вимикачів, в кімнатах і приміщеннях загального призначення немає. Є тільки обмеження по максимальній висоті для розеток - не вище 1 метра від підлоги, а також нормативи, які стосуються розведення електропроводки в приміщеннях зі складними умовами експлуатації. У будинках і квартирах - це ванні кімнати.

Так все-таки, на якій висоті встановити розетки? Є два варіанта:

 • Використовувати стандарт, прийнятий в СРСР - розетки на висоті 90-100 см від підлоги, вимикачі - на 150-170 см.
 • Застосувати євростандарт. Хоча це поняття відносне - в різних країнах їх ставлять на різній висоті. Але найчастіше розетки в 30-40 см від підлоги, вимикачі - 80-90-100 см.

  Який із стандартів використовувати - ваш вибір

Де розташувати вимикач

З вимикачами визначитися простіше. Їх треба поставити так, щоб більшості членів сім'ї було зручно користуватися. Комфортно вмикати / вимикати світло опущеною рукою. Опускаєте руку, відзначаєте рівень долоні. Тут і можуть розташовуватися клавіші. Таке розташування оптимально і для дітей. До цього рівня вони можуть дотягнутися вже в 3-4 роки. Тобто, дорослим не треба буде ходити включати дитині світло, якщо він захоче пограти або сходити, наприклад, в туалет.

Але це - далеко не єдиний варіант. У спальні, наприклад, можна встановити прохідні вимикачі . Вони дозволяють управляти світлом з декількох точок. У цьому випадку один вимикач ставлять біля дверей і один-два біля ліжка. Так можна буде відключити світло не встаючи. Дуже зручно. Висота установки такого вимикача - десь на утраті матраца збоку від ліжка.

Висота розеток від підлоги в спальні

Вибираємо місце для розеток в кімнатах

Вибрати місце для установки розеток складніше. Їх можна розташовувати хоч на рівні підлоги. До речі, є підлогові моделі, проводка яких йде в спеціальному плінтусі з кабель-каналом. З точки зору дизайну така установка найбільш непомітна - вони не впадають в газу. Але ось з точки зору експлуатації - далеко не ідеал. Щоб вставити / прибрати вилку, доведеться дуже низько нахилятися або присідати. Молодим людям це хоч і незручно, але не проблематично, а ось для людей у ​​віці таке розташування може стати проблемою. Якщо в сім'ї є літні люди, бажано щоб висота розеток від статі була хоча-б 30-40 см. Нахилятися і в цьому випадку доведеться, але нахил цей не йде ні в яке порівняння з попереднім способом розміщення. Це компромісний варіант - і досить зручно, і не дуже впадає в очі.

Це компромісний варіант - і досить зручно, і не дуже впадає в очі

Біля столу висота розеток - над стільницею

Але не всі точки електроживлення в кімнатах потрібно так встановлювати. Наприклад, якщо біля робочого столу висота розеток від підлоги 40 см або близько того, кожен раз пірнати під стіл буде дуже незручно. В такому місці їх краще поставити на 10-15 см вище рівня стільниці. Ось це дійсно зручно.

Монтаж і підключення інтернет розеток описаний тут .

Висота розеток на кухні

Проводка на кухні - це ціла система. По-перше, на кожен потужний прилад йде окрема лінія електроживлення з встановленим на ній автоматом захисту і УЗО. Таких приладів може бути до 10 штук (посудомийна машина, духова шафа, електроплита, пральна машинка, електричний водонагрівач, вбудована побутова техніка великої потужності). Ці розетки треба виводити в те місце, де плануєте ставити прилади.

Виділені для потужних електроприладів

Виділена лінія потрібна на холодильник. Але причина тут не підвищена потужність споживання, а скачки напруги, які створює мотор холодильника при включенні і виключенні. Краще щоб інші прилади відчували їх по мінімуму, а можливо це при наявності окремої лінії. Розетку для холодильника можна робити на будь-якій висоті - хоч на 5 см від підлоги, хоч на рівні ліктя (110-120 см).

Розетку для холодильника можна робити на будь-якій висоті - хоч на 5 см від підлоги, хоч на рівні ліктя (110-120 см)

Висота розеток на кухні для різної побутової техніки

Виділена лінія електроживлення з УЗО і автоматом обов'язкове на газовий котел опалення. Для нього потрібно стабільну напругу, і окрема лінія просто необхідна. Розташовувати цю розетку треба з урахуванням того, що буде потрібно установка стабілізатора напруги (якщо він не встановлений на всю квартиру або будинок). Кращий варіант - збоку від котла. Праворуч або ліворуч - це як дозволяють обставини.

Вибираємо висоту в залежності від обладнання, що підключається

Для побутової техніки, що висота розеток від підлоги - 10 см (це від підлоги до центру розетки, а від нижнього її краю - близько 5 см). Їх розташовують на стіні позаду техніки. Розташування таке, щоб через цоколь можна було дотягнутися. На цьому ж рівні ставлять крапку електроживлення для пральної машинки. Її можна зробити і вище, якщо шафка для мийки без задньої стінки.

Для підсвічування і витяжки розетки роблять над шафами. Їх нижній край знаходиться на 5 10 см вище шаф. Вимикач підсвічування виводять на робочу стінку, розташовуючи його відразу під верхніми шафками.

Можна зробити таким чином. Основне - зручність експлуатації

Іншу дрібну побутову техніку ставлять зазвичай на робочому столі, відповідно підключати їх зручно майже відразу над стільницею. Висота розеток від підлоги в цьому випадку - 110-120 см. Це буде близько 15-20 см вище стільниці. Якраз так, як нам потрібно. Якщо ви замовляєте кухонний гарнітур нестандартної висоти, відповідно корегуйте і положення розеток.

Розетки для дрібної кухонної побутової техніки групують по три-чотири штуки поруч. Це зручно при експлуатації і більш прийнятно при монтажі. Визначаєтеся, з якою технікою де буде зручно працювати, вважаєте кількість одиниць, які треба буде включити одночасно, додаєте одну-дві «про всяк випадок». Це і буде необхідна кількість розеток. Їх висота - ті ж 15-20 см вище стільниці, тобто щодо статі буде 100-120 см.

У ванні

Друге проблемне для електрики приміщення - ванна кімната. Але проблеми тут іншого характеру - це підвищена вологість і можливість попадання води. Щоб зрозуміти, де ставити розетки у ванній, треба знати, де можна розміщувати побутові прилади. Приміщення ванній ділять на зони (дивіться фото).

Приміщення ванній ділять на зони (дивіться фото)

Розподіл ванній на зони

Зона 0 - це найбільша ймовірність попадання води. Це області, безпосередньо примикають до ванни, душової кабіни, раковини. У цій зоні можна ставити розетки тільки на 12 В. Але таку напругу подають в приватних будинках вкрай рідко. Просто тут розетки не ставлять взагалі.

У зоні 1 допускається установка водонагрівачів. У зоні 2 можна крім бойлерів поставити вентилятори, і світильники. А розетки повинні стояти в зоні 3 - на відстані не менше 60 см від джерела води. Встановлювати треба спеціальні розетки і вимикачі, ступінь захисту яких дозволяє використовувати їх у вологих приміщеннях. Також обов'язкова умова - наявність заземлення, автомата і ПЗВ зі струмом витоку 10 мА.

Також обов'язкова умова - наявність заземлення, автомата і ПЗВ зі струмом витоку 10 мА

Як можна розташувати розетки у ванній

Висота розеток від статі знову-таки не регламентується, але має сенс ставити їх вище: щоб мінімізувати можливість попадання води. Нехай навіть розетки поставите спеціальні, з кришками, - краще перестрахуватися.

Правила будови електропроводки

При прокладанні проводки до розеток і вимикачів необхідно дотримуватись певних правил:

При прокладанні проводки до розеток і вимикачів необхідно дотримуватись певних правил:

Орієнтовна висота розеток від підлоги в кімнатах

Для чого такі строгості? Щоб в будь-яких умовах можна було зрозуміти, де і як проходить проводка. Якщо прокладати її довільно - навскоси, по найкоротшому шляху і т.п., через кілька років ніхто не згадає, де і як проходять дроти і вішаючи, наприклад, нову полку , Легко можна потрапити в проводку. Дотримуючись цих нехитрих правил, ви завжди візуально зможете визначити, де проходять дроти - над розеткою або вимикачем, незалежно від того, яка їх висота від підлоги.

Так все-таки, на якій висоті встановити розетки?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить