Висота труби над дахом: 5 основних нюансів

 1. Основні фактори, що впливають на висоту труби Основні нормативи СНиП Отже, які факти треба обов'язково...
 2. Другий параметр - конструкція покрівлі
 3. Третій параметр - правила пожежної безпеки
 4. Четвертий параметр - перетин
 5. П'ятий параметр - вентиляція
 6. резюме

Основні фактори, що впливають на висоту труби

Основні нормативи СНиП

Отже, які факти треба обов'язково враховувати при розрахунку висоти вентиляції і димоходу:

 1. Відстань до коника даху.
 2. Конструкція і товщина покрівлі - двосхилий, односхилий, комбінована.
 3. Правила пожежної безпеки.
 4. Перетин.
 5. Організація правильної вентиляції топкового приміщення.

Якщо вирішено робити все своїми руками, то знання технології розрахунків висоти, діаметра та інших параметрів не завадить.

Перший параметр - розміри щодо коника

Кут від коника до оголовка- 10 градусів

Якщо труба розташована від коника на відстані менше 50 сантиметрів, то над рівнем даху її піднімають ще на півметра. На схемі видно, як просто розрахувати висоту, залежно від віддаленості від коника покрівлі.

Видалення від півтора до трьох метрів - розташування на рівні коника, більше трьох метрів - нахил в десять градусів вниз від коника, потрібна висота - перетин лінії кута нахилу і верхівки труби.

Висота труби над коником даху - найголовніший параметр розрахунків. Від цієї величини залежить хороша тяга в котлі і економія палива. При обчисленнях треба керуватися вимогами, які рекомендує інструкція до котла і СНіП41-01-2003, а також СП 7.13130.2009 (основні будівельні нормативи для опалення і вентиляції).

Ще одне дуже важливе правило - довжина всього димоходу, від колосників котла до місця виходу диму повинна бути не менше, ніж 5 метрів. Для плоскої покрівлі - мінімум 50 сантиметрів.

Для плоскої покрівлі - мінімум 50 сантиметрів

Вимоги для димоходу в прибудові

На схемі видно, що димохід з мансарди визначається точкою перетину кута в 45 градусів від ендови і вертикальної лінії вниз від кінця ската на відстані в 50 сантиметрів.

Описати словами дані обчислення практично неможливо, схема більш інформативна. Я, наприклад, не ускладнювала процес. Повний розрахунок і чіткий план коштує всього 2000 рублів - виконують проектні організації, мені здається, ціна цілком прийнятна.

Другий параметр - конструкція покрівлі

Висота залежить від конструкції покрівлі

Для скатних дахів розраховують висоту відповідно до нормативів, в залежності від відстані до коника. Для плоских покрівель - обчислення інші.

Довжина димоходу над плоским дахом не повинна бути менше, ніж 1м 20 см. Якщо труба вище, то треба встановити утримують хомути і розтяжки з міцної дроту, для жорсткого надійного кріплення.

Для покрівель складної багаторівневої конструкції застосовується обчислення з урахуванням перепаду висот. Але все одно базовою вважається сама верхня точка коника. Багаторівневі конструкції повинні розраховувати фахівці, так як в цьому випадку треба врахувати багато специфічних параметрів.

Головна проблема при неправильній висоті димаря - ризик появи повітряних завихрень. При сильних поривах вітру він може просто погасити вогонь в казані, що призводить до дуже неприємних наслідків.

Третій параметр - правила пожежної безпеки

Ці умови дотримуватися обов'язково

Вимог пожежної безпеки досить багато і всі їх необхідно виконати:

 • Все що примикають до труби конструкції, які можуть спалахнути, повинні бути ретельно ізольовані азбестовими листами. Зараз вимоги пожежної безпеки змінилися, і багато організацій не дозволяють азбест, тільки оцинковане залізо. Це ж стосується і димоходів.
 • Якщо покрівля виконана з горючого матеріалу, а в трубах є вентиляційні отвори, то висота повинна бути збільшена на півметра, щоб іскри не потрапили на покриття.
 • Над котлом і під ним треба встановити лист оцинкованого металу, розміром 1,5 х 1,5 метра, не менше.
 • Відстань від димоходу до вікон мансарди - не менше ніж два метри.
 • Відстань до високих дерев і будівель - не менше шести метрів.

Зараз в змінених нормативах заборонено на димоходах і вентиляційних відводах ставити захисні грибки. Вимога жахливе, так як птахи і сміття засмічують труби щорічно, доводиться постійно викликати бригаду, щоб почистити все це сміття.

Четвертий параметр - перетин

На фото - проста таблиця для визначення необхідного перетину і висоти

Для димоходів з цегли прямокутної форми норматив - 1х1.5 см (мінімально 10 сантиметрів квадратних). Кути повинні бути обов'язково закругленими.

Димохід круглої форми - мінімальний діаметр - 15 сантиметрів, але у нас в Криму зазвичай вимагають 30-35 см. Чому, відповісти не беруся.

Є ще один неприємний нюанс - перехідників для проходу круглої труби крізь дах у продажу немає, тільки для квадратних. Тому доведеться замовляти такий перехідник індивідуально у бляхарів.

П'ятий параметр - вентиляція

Розрахунок перерізу залежно від ширини (вертикаль таблиці) і діаметра (горизонталь таблиці) в міліметрах

Висота вентиляційної труби над дахом по СНиП повинна обчислюватися в принципі так само, як і димоходу. Головна вимога - один рівень по висоті труб вентиляції і димоходу, якщо вони розташовані один від одного не далі, ніж на 3 метри.

Діаметр і розміри вентиляції повинні забезпечувати провітрювання простору котельні, а це залежить від кубатури міститься в приміщенні повітря.

Необхідний обсяг повітря, що надходить в житлове опалювальне котлом приміщення - три метри кубічних на годину на один квадратний метр площі. У підсобних приміщеннях (котелень) цей норматив - не менше 180 метрів кубічних на годину.

Формула для визначення вентиляційні отвори

Формула для обчислень заснована на співвідношенні загальної площі приміщення до перетину вентиляційного каналу. Висота труби вентиляції над дахом визначається за тим же принципом, що і для димоходу.

резюме

Відео в цій статті допоможе зрозуміти принцип обчислення довжини і діаметру для димоходу і вентиляції. Але я все ж вважаю, що без певних знань в області вентиляції і опалення самостійно виконати всі вимірювання правильно складно, краще звернутися до фахівців, коштує ця послуга недорого.

Звичайно, можна все зробити і самостійно, але є ризик, що контролюючі організації газового господарства просто не приймуть об'єкт в експлуатацію і доведеться все переробляти, що буде коштувати набагато дорожче. Задавайте питання - буду рада обговорити цю тему в коментарях.

Якщо ви хочете висловити подяку, додати уточнення або заперечення, щось запитати у автора - додайте коментар або скажіть спасибі!

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить