Висота установки раковини у ванній

 1. Висота раковини від підлоги - СНиП
 2. Перенесення раковини - порушення чи ні
 3. Чи потрібно слідувати стандарту
 4. золота середина
 5. Установка раковини по відношенню до інших приладів

За радянських часів розроблено безліч ГОСТів і Сніпов з правилами установки різних приладів (ванн, раковин, унітазів, рушникосушок і т.д.) в ванних кімнатах житлових і громадських приміщень. Вони регламентують не тільки висоту установки раковини, але і відстань до інших сантехнічних приладів, а також правила монтажу цих приладів в цілому.

Вони регламентують не тільки висоту установки раковини, але і відстань до інших сантехнічних приладів, а також правила монтажу цих приладів в цілому

Висота раковини від підлоги - СНиП

Згідно СНиП 3.05.01-85 відстань від підлоги до верхньої кромки раковини в житлових і громадських будівлях і установах становить 80-85 см, допустимі відхилення по висоті - 20 мм.

Вимоги СНиП (будівельних норм і правил) прийняті на основі багаторічних досліджень фахівців в цій області. Цілі інститути працювали над тим, щоб людині було зручно і комфортно користуватися сантехнічними пристроями - раковиною, ванною, унітазом.

Але не дарма в кінці минулого століття стільки говорилося про акселерацію, середній зріст людини за тридцять років помітно збільшився, деякі вимоги СНиП вже не вписуються в сучасні стандарти.

Якщо для дорослих пора б уже Якщо для дорослих пора б уже  провести нові дослідження, то установку раковин для діточок ще довго можна робити за старими збірників провести нові дослідження, то установку раковин для діточок ще довго можна робити за старими збірників.

Норми, розроблені для навішування умивальника в дошкільних установах, визначені в СНиП II-64-80:

 • ясельна група - 40 см від підлоги до верхнього бортика;
 • підготовча група - 50 см.

Для шкіл в СНиП 3.05.01-85 вказані два стандарти:

 • початкові класи - 55-60 см;
 • середні і старші класи - 65-85 см.

Поки що ці вимоги СНиП ідеально підходять для дітей і якщо ви вирішили в звичайній квартирі встановити для дитини окрему раковину, то можете керуватися нормами з цих збірок.

Як бути, коли ванна зовсім маленька і в ній потрібно розмістити і ванну, і раковину, і санвузол, і пральну машину, а місця на все це не вистачає. Подивіться на фотографії дизайнів маленьких ванних кімнат - рішення є.

Як відремонтувати стару ванну за допомогою акрилового вкладиша? Чи має це сенс і як дорого коштує? Подробиці в нашій статті.

Створити красивий і функціональний дизайн суміщеної маленької ванної кімнати дуже складно. ми підібрали для вас фотографії і поради.

Перенесення раковини - порушення чи ні

Стандарт (standart) -в перекладі з англійської означає норма, зразок. Це щось, що служить еталоном, шаблоном, і не містить нічого незвичайного або оригінального.

У нашому випадку стандартна висота установка раковини у ванній кімнаті, як сказано вище, дорівнює 80-85 см. Саме так будуть встановлені умивальники бригадою сантехніків в новобудові - по будівельним нормам.

Але роблячи ремонт у власній ванній і своїми руками, хочеться, а іноді і доводиться відхилитися від правил, зробити щось цікаве, незвичайне, нестандартне.

Чи це можливо? І що буде вважатися порушенням Сніпа, а що ні? На які роботи потрібне узгодження повноважних органів, а на які - ні? Давайте розберемося.

 • перестановка

  За будь-якої причини ви вирішили поміняти місцями раковину і ванну. Якщо всі роботи проводяться в межах ванної кімнати, то порушенням правил це не буде, узгоджувати нічого не треба. Досить запросити уповноваженого представника та здати виконану роботу.

 • Зміна висоти установки раковини

  Такий вид робіт не потребує дозволу, висота умивальника від підлоги до верхньої кромки може не відповідати стандартам і вибирається на власний розсуд.

 • Установка другого умивальника

  Монтаж ще одного приладу у ванній кімнаті не потребує узгодження, але якщо ви вирішили перенести раковину за межі ванній, тоді це вже буде переплануванням. Без дозволу відповідних органів перенесення вважається порушенням СНиП. У кращому випадку уповноважений представник заборонить роботи, в гіршому випише штраф.

Чи потрібно слідувати стандарту

Зазвичай стандартна установка раковини не викликає нарікань, середня вивірена СНиПом висота підходить багатьом людям. Не дарма ж комплекти, в які входить умивальник з постаментом або тумби типу «Мойдодир» з вбудованою раковиною, випускаються висотою 80-85 см.

Але якщо стандартна сантехніка з якої-небудь причини вам не підійшла, то ніхто не заборонить трохи змінити відстань від підлоги до верху раковини для зручності користування.

Якщо в сім'ї є маленькі діти, то зрозуміло, що в малогабаритній ванній встановити окремий стандартний дитячий умивальник для них не представляється можливим. У цьому випадку виробники меблів для ванних кімнат пропонують шафки під раковину, обладнані висувною сходинкою.

Також оптимальним варіантом буде придбання підставки для ніг, з якої дітворі буде зручно умиватися.

Треба сказати, що всі ці норми і правила неухильно діють тільки в багатоквартирних житлових будинках, де сам проект будівлі підпорядкований різним СНіПам і ГОСТам. У приватних будинках, особняках, котеджах для перепланування, установки сантехніки не потрібно ніяких узгоджень або дозволів, а слідувати стандарту чи ні - залежить тільки від бажання господарів.

золота середина

Вибір висоти установки умивальника у власній ванній - справа серйозна і підходити до нього треба відповідально.

Фахівцями визначено, що для жінок оптимальна відстань від підлоги до бортика становить 80-92 см, тоді як чоловікам зручніше вмиватися в раковині на висоті 85-102 см.

А якщо в будинку є діти, то їм ні одна, ні друга висота не підійде. Добре, коли є можливість встановлення другої раковини, але частіше доводиться всім домочадцям користуватися одним приладом.

В цьому випадку рекомендується вибрати щось середнє, наприклад, повісити умивальник на висоті від 80 до 95 см. Ну а для дітлахів можна придбати спеціальну підставку.

Установка раковини по відношенню до інших приладів

СНиП 3.05.01-85 визначає не тільки висоту умивальника, але також відстані від нього до інших предметів у ванній, мінімальні значення яких повинні бути:

 • до унітазу - 25 см;
 • до біде - 25 см;
 • до ванни - 30 см;
 • до душової кабіни - 30 см;
 • до нижньої кромки дзеркала - 20 см;
 • до рушникосушки - 60 см;
 • до розетки - 60 см;
 • до бічної стіни - 20 см.

Крім того, вільна зона перед умивальником по нормам становить не менше 70 см, якщо раковина знаходиться в ніші, тоді ця відстань збільшується до 90 см.

Зараз багато хто встановлює під мийкою пральну машину, адаптовану саме під це місце. Висота найнижчою - 70 см, сантехніка теж є неглибока. Наприклад, краєм умивальника «латаття» дорівнює 8 см, але між машинкою і приладом обов'язково повинен залишатися вільний простір в 15-20 см для захисту з'єднань від вібрації. В цьому випадку висота від підлоги до верхньої кромки умивальника складає 93-98 см, що теж не вписується в стандарти.

Але така установка виправдовується розмірами малогабаритної ванної кімнати, і оскільки, як уже говорилося вище, монтаж вироблений в обсязі однієї кімнати, то ніякого дозволу на дане розташування раковини не потрібно.

На закінчення можна сказати, практика показує, що норми і правила, прийняті в 80-х роках минулого століття і за 30 років жодного разу не мінялися, часто не відповідають сучасним вимогам. Тому стандарти - стандартами, але зручність важливіше, встановлюйте свою раковину на ту висоту, яка здається вам найбільш прийнятною і комфортною.

Як відремонтувати стару ванну за допомогою акрилового вкладиша?
Чи це можливо?
І що буде вважатися порушенням Сніпа, а що ні?
На які роботи потрібне узгодження повноважних органів, а на які - ні?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить