Витяжка над газовою плитою: види, вимоги та порядок монтажу. На якій висоті вішати витяжку: установка витяжної шафи, поради та рекомендації.

 1. Види витяжних парасольок і їх призначення
 2. Види витяжних пристроїв:
 3. Як визначити оптимальну відстань від вручений поверхні до витяжного пристрою?
 4. Для чого необхідно дотримуватися стандартів установки витяжного люка?
 5. Фактори, що впливають на розташування витяжної конструкції
 6. Правила установки вентиляційного обладнання
 7. облаштування воздуховода
 8. Де повинна розташовуватися розетка для витяжки?
 9. висновок
 10. Стандарти установки витяжки
 11. розрахунок потужності
 12. плоскі
 13. На якій висоті вішати витяжку?
 14. Яка оптимальна висота установки витяжки?
 15. Чому важливо дотримуватися обмежень?
 16. Де встановити розетку для витяжки?
 17. Установка витяжки над плитою
 18. Які витяжки бувають?
 19. Вибираємо повітропровід для витяжки
 20. Роботи по установці витяжки над газовою плитою
 21. процес установки
 22. Кілька порад по установці витяжки над газовою плитою і її експлуатації
 23. Чому важливо дотримуватися висот установки?
 24. Установка розетки для витяжки

Під час приготування їжі від плити до стелі піднімається гар і різні випаровування. Через деякий час в приміщенні стає важко дихати - це значить, що через віддушину недостатньо добре витягується забруднене повітря. Тому потрібна установка кухонної витяжки для примусової циркуляції повітря. Але спочатку потрібно визначитися, який режим роботи агрегату потрібно саме у вашому випадку, а потім - як встановити витяжку на кухні правильно.

пристрої примусової вентиляції для кухні розрізняються по режиму роботи. Агрегати бувають:


Підключення нульового проводу до глухої нейтрали

У продажу є кілька видів трубопроводів для побутової вентиляції:

 1. ПВХ (пластикові) повітроводи. Мають хорошу міцність і легка вага. Завдяки гладкій поверхні не створюють шуму при русі по ним потоків.
 2. Алюмінієвий гофрований повітропровід - вільно гнеться, розтягується і легко підганяється під будь-який розмір. Чи не створює вібрації і шуму, але має неестетичний вигляд, тому, зазвичай, ховається в шафу, спеціальний короб або ховається підвісною стелею.

Перед тим, як встановити витяжку на кухні, подбайте про те, щоб ви не закрили трубою єдину штатну віддушину в приміщенні. Якщо йдеться про одну віддушини, часто пробивають ще один вихід з шахти і ставлять зворотний клапан, який буде закривати потік в нього, при включенні пристрою.

Ще є варіант застосування спеціального короба з клапаном-хлопавкою.

Ще є варіант застосування спеціального короба з клапаном-хлопавкою

На малюнку встановлений клапан має червоний колір. При вимкнених вентиляторах, він лежить горизонтально, і повітря може безперешкодно проходити через короб природним шляхом. При включенні вентиляторів, клапан піднімається і перекриває вихід повітря назад в приміщення, тим самим спрямовуючи його в шахту. Матеріалом може послужити який-небудь легкий матеріал, наприклад, пластик або алюміній. Але цей варіант не підходить, якщо проводиться, так як вона монтується в навісну шафу.

Для приватних будинків найкращим варіантом буде пробити в стіні додатковий отвір під канал і не зачіпати наявний вертикальний. У додатковий отвір потрібно вивести повітропровід від пристрою. Але на виході обов'язково повинен встановлюватися зворотний клапан, що запобігає потраплянню повітря зовні.

Зворотній клапан

Якщо в звичайній квартирі відсутній додатковий канал, і пробити отвір в зовнішній стіні не представляється можливим, то можна цей канал розширити і застосувати спеціальний перехідник, який має два отвори.

Через нижню решітку повітря з приміщення надходить в шахту за рахунок природної тяги. У той же час в верхньому отворі є козирок, який не дає потоку повітря з агрегату виходити через решітку назад в кімнату. Хоча зворотна витік звичайно ж є, але вона мінімальна, в порівнянні з вихідним потоком.

На малюнку нижче добре видно, як під'єднується повітропровід до перехідника, і при цьому зберігається природна тяга.


На малюнку нижче добре видно, як під'єднується повітропровід до перехідника, і при цьому зберігається природна тяга

Таким чином, монтаж кухонної витяжки своїми руками під силу лише домашнім майстрам. Виконання завдання вимагає акуратності і уважності. Ну, а для тих, у кого немає навичок у поводженні з інструментами, чи ні вільного часу, найкращим варіантом буде запрошення фахівця для вирішення цього питання.

На будь-якій сучасній кухні знайдеться місце вентиляційного приладу. Відстань від плити до витяжки визначає ефективну роботу даної конструкції.

Види витяжних парасольок і їх призначення

Витяжка захищає кухонний простір і меблі від забруднення найдрібнішими частинками жиру і просочування сумішшю різних запахів. Нікому не буде приємно відчувати від фіранок або від м'якої оббивки стільців неприємний аромат, який до того ж може проникати в інші житлові кімнати.

Всі пристрої за принципом роботи поділяються на:

 • циркуляційні (з вбудованим фільтром);
 • витяжки з воздуховодом (підключення до системи вентиляції).

У циркуляційних моделях повітря очищається за допомогою вугільного фільтра і повертається на кухню. Такі витяжки ефективні лише в невеликих приміщеннях, де немає можливості для установки воздуховода, і відстань між плитою і витяжкою має бути невеликим.

Другий тип витяжних парасольок характеризується більш якісною роботою, так як повітря зовсім виводиться з кімнати. Встановлюються в великих приміщеннях.

Види витяжних пристроїв:

Де повинна розташовуватися витяжка?

При покупці витяжки разом з нею в комплекті завжди йде інструкція із застосування, в якій зазначено, де і на якій відстані від плити повинен розташовуватися прилад. Витяжна конструкція може бути вбудованою в навісну шафу, а може розташовуватися під ним, головне, щоб її розмір збігався з розмірами варильної поверхні, і вона висіла точно над плитою. Також ще до придбання витяжки необхідно проконсультуватися з фахівцями з приводу її потужності. Наприклад, на велике кухонний простір не підійде маленький прилад, а на невеликій кухні немає необхідності встановлювати дуже потужний агрегат.

Як визначити оптимальну відстань від вручений поверхні до витяжного пристрою?

Відстань від плити до витяжки визначається встановленим стандартом. Якщо на кухні знаходиться електроплита, то витяжної люк повинен розташовуватися не нижче 65-75 см від неї, а якщо витяжка над газовою плитою , Відстань між ними становить 75-85 см. У тому випадку, коли пристрій має похилу поверхню, параметри установки трохи змінюються:

 • відстань від газової плити до витяжки скорочується до 55-65 см;
 • висота над електричної варильної поверхнею знижується до 35-45 см.

Також потрібно враховувати зростання людини, який найбільше буде знаходитися біля плити, і загальний інтер'єр кухні.

Для чого необхідно дотримуватися стандартів установки витяжного люка?

Це оптимальні параметри монтажу витяжки, що сприяють її ефективній роботі. Зменшувати або збільшувати їх не рекомендується. При високому розташуванні приладу його потужності поглинання повітря може не вистачати, тоді запахи разом з жировими краплями швидко розповсюджуватися всюди. Низька установка витяжного накриття може заважати процесу приготування їжі. Так не тільки буде незручно підходити до газової / електроплиті і ставити високі каструлі, але виникає ризик нагрівання конструкції, її займання і порушення лакофарбового покриття.

Таким чином, на питання, яку відстань від плити до витяжки має бути, можна відповісти однозначно: 75-85 см у випадку з газовою плитою, і 65-75 см - над електроплитою. Таким чином, на питання, яку відстань від плити до витяжки має бути, можна відповісти однозначно: 75-85 см у випадку з газовою плитою, і 65-75 см - над електроплитою

Фактори, що впливають на розташування витяжної конструкції

При покупці і подальшому монтажі витяжки слід враховувати наступні фактори:

 1. Тип варильної поверхні. Відстань між витяжкою і газовою плитою або електроплитою потрібно розрахувати?
 2. Заявлена ​​потужність приладу.
 3. Дизайн / інтер'єр кухонного приміщення.
 4. Дотримання норм установки вентиляційного люка, зазначених в техпаспорті.

Дотримання даних умов установки і експлуатації вентиляційного устаткування дозволить максимально ефективно використовувати прилад і захистити кухню від неприємного запаху і жиру.

Правила установки вентиляційного обладнання

Оптимальна робота приладу залежить від наступних факторів і правил установки:

 • Розмір вентиляційного пристрою повинен відповідати розмірам вручений плити. Тоді весь гарячий забруднене повітряний потік буде повністю всмоктуватися витяжкою і виводитися на вулицю або ж очищатися через фільтр і назад подаватися на кухню. стандартні розміри приладу складають від 60 до 90 см.
 • Грамотно встановлена ​​витяжка над плитою. Відстань від приладу до плити не повинно суперечити нормам пожежної безпеки і залежить від типу плити. Необхідна відстань від плити до витяжки завжди вказується в техпаспорті приладу.
 • Підключення приладу до мережі.
 • Установка воздуховиводящіе труб, якщо того вимагає конструкція витяжного накриття.

Монтаж вентиляційного обладнання краще довірити професіоналам. Але тим, хто впевнений у своїх силах, не важко буде власноруч повісити прилад.

Встановити витяжку з циркуляційним типом роботи не складе труднощів. Для початку потрібно відміряти її висоту і відзначити контрольними точками. Потім слід просвердлити в стіні отвори для елементів кріплення. Далі пристрій монтується до стіни або до навісним шаф за допомогою саморізів і спеціальних гачків, що йдуть в комплекті.

Витяжки іншого типу очищення повітря встановлюються таким же чином, що і циркуляційні. Тільки тут уже потрібно приєднати воздуховодной трубу до корпусу парасольки. Труба може бути пластикова або з фольги.

Після закінчення монтажу обладнання необхідно провести контрольну перевірку його роботи (переважно для другого типу моделей). Якщо витяжка не функціонує або працює надто шумно, варто ще раз перевірити всі місця з'єднань приладу з вентиляційними трубами, їх цілісність.

облаштування воздуховода

Повітропровід не повинен бути з великою кількістю вигинів, так як це суттєво ускладнить висновок забрудненого повітря. Бажано, щоб труби були короткими, прямими і містили невелику кількість колін. Зміна напрямку воздуховода здійснюється в місці з великим радіусом вигину. Діаметр виводить труби повинен відповідати отвору в конструкції витяжного пристрою. Не рекомендується навмисне звужувати отвори і монтувати додатково між ними з'єднувальні елементи. Це ускладнює вільний потік повітря, відповідно, створюється велике навантаження на робочий двигун витяжки. Може виникати зайвий шум.
Повітропровід не повинен бути з великою кількістю вигинів, так як це суттєво ускладнить висновок забрудненого повітря

Найчастіше дані конструкції виготовляються з товстої фольги, а потім маскуються ПВХ коробами / гіпсокартоном, щоб не порушувати інтер'єр приміщення.

Де повинна розташовуватися розетка для витяжки?

Електрична розетка для підключення витяжного люка зазвичай встановлюється на висоті 2-2,5 м над рівнем підлоги. Таким чином, вона повинна розташовуватися вище навісних шафок на 10-20 см. Також її зміщують вліво або вправо від воздуховода на 15-20 см.


Також її зміщують вліво або вправо від воздуховода на 15-20 см

висновок

У статті вище були розглянуті види вентиляційних пристроїв , На якій відстані від плити вішати витяжку, способи очищення повітря.

При грамотній установці витяжного пристрою прилад забезпечить чисте повітря в приміщенні і чистоту навколишніх предметів інтер'єру. При виборі та купівлі парасольки необхідно враховувати відповідність його потужності кубатурі кухні, зовнішній вигляд , А також способи очищення повітря: повне виведення через повітропровід або циркуляція очищених потоків.

Основні моменти по установці конкретної моделі приладу і відстань від плити до витяжки описані в інструкції. Загальноприйняті норми визначення висоти установки приладу: від 75 до 85 см для газових плит; від 65 до 75 см для установки над електроплитами.

Чистота повітря, без гару і сторонніх запахів на кухні, залежить від стану вентиляції. У сучасних кухнях без системи очищення повітря вже не обійтися. І все більше людей, що встановлюють нову кухонні меблі, задаються питанням, які оптимальні параметри пристрою, і на якій висоті вішати витяжку. Правильна відстань від плити до витяжки грає важливу роль, і впливає не тільки на ефективність роботи системи вентиляції, а й на її безпеку в цілому.

Стандарти установки витяжки

Фахівці рекомендують користуватися встановленими правилами з розміщення витяжних пристроїв. Вони не повинні створювати перешкод для домогосподарки, яка працює на кухні. У той же час система повинна якісно прибирати все запахи і випаровування від вручений панелі, не створюючи пожежонебезпечну ситуацію.

Існують стандарти по установці вентиляційних агрегатів:

 • пряма витяжка над газовою пічкою повинна встановлюватися на висоті - 75-85 см;
 • при прямій установці агрегату, відстань до витяжки над електричної панеллю - 65-75 см;
 • розташовують над газовою поверхнею на висоті - 55-65 см від нижньої частини.

Ці стандартні діапазони розраховані не випадковим чином. При обчисленні параметра, на якій відстані повісити агрегат, необхідно враховувати три фактори:

 1. Потужність пристрою.
 2. Дизайнерські та конфігураційні особливості приміщення.
 3. Зростання людини, що користується пічкою.


Зростання людини, що користується пічкою

розрахунок потужності

Типи витяжок по установці

Пристрої вентиляції для кухні поділяються за способом їх установки на:

 • плоскі;
 • вбудовані;
 • острівні;
 • купольні;
 • настільні
 • т-образні.

плоскі

Отже, правильно вибрати висоту установки вентиляції дуже важливо, для створення мікроклімату на кухні. Якщо пристрій повісити занадто високо, очищення буде недостатньою, при заниженому розташуванні - може виникнути загоряння.

Кухня без витяжки - це дуже погано, адже під час приготування їжі запахи йдуть по всій кімнаті і вбираються в шпалери, фіранки і стають дуже неприємними. Тому багато людей купують таку необхідну техніку для кухонь, але після придбання з'являються багато питань. Наприклад, багатьох інтереусет, яка повинна бути висота витяжки над газовою плитою.

Для правильної установки витяжки слід відштовхуватися від таких параметрів:

Над газовою плитою витяжка монтується на висоті від 75 до 85 сантиметрів

Над плитою електричної Висота витяжки буде від 65 до 75 сантиметрів

- ви купили витяжку похилу. Тут висота нижньої частини варіюється над газовою плитою від 55 до 65 см, а над плитою електричної - від 35 до 45 см.

Ви можете вищевказані відстані змінювати в межах цих десяти сантиметрів в залежності від потужності витяжки. І якщо ваш пристрій для очищення повітря невеликої потужності і ви його закріпіть на максимальній відстані в 85 см, то немає ніякої гарантії, що ваша витяжка буде ідеально справлятися зі своєю роботою.

При влаштуванні витяжки над плитою потрібно знати наступне:

- висота установки витяжки конкретно вказується в паспорті до моделі. Але відмітка ця не надто чітка, швидше за все, вона вважається деяким певним діапазоном. А ви можете варіювати зазначену в інструкції висоту і відштовхуватися від дизайну кухні або від зростання господині

- не нехтуйте рекомендованої висотою установки для витяжки - не нехтуйте рекомендованої висотою установки для витяжки. Від цього залежить якість роботи техніки і ваша безпека. І якщо ви вийдете за верхню межу показника відстані, то витяжка буде працювати неефективно і під час роботи вона буде не захоплювати весь пар з плити. У випадку з газовою плитою жирова пил сідає на фільтри витяжки та це може бюить джерелом загоряння від відкритого вогню на плиті. А зайдете за межу нижній, виникає ймовірність пожежі. До того ж, якщо витяжку повісите дуже низько, то вона просто буде заважати при приготуванні їжі

- установка розетки для витяжки - теж дуже важливе питання. Висота розетки для воздухоочіщающего пристрої зазвичай становить від двох до двох з половиною метрів. І завжди її встановлюють вище кухонних меблів - пеналів і шаф і зовсім не важливо, як буде проходити воздухоотвод - розетку він перекрити не повинен. Тому розетку змістите сантиметрів на двадцять вправо або ж вліво від центру приладу.

На якій висоті вішати витяжку?

На якій висоті вішати витяжку

Мало приємного є кухня без витяжки - під час готування запахи поширюються по всій квартирі, вбираються в шпалери, в фіранки і зовсім перестають здаватися ароматними. Саме тому питання про доцільність придбання витяжки стояти не може, очевидно, що без неї не обійтися. Зате після покупки з'являються інші важливі питання, один з яких - на якій висоті вішати витяжку?

Яка оптимальна висота установки витяжки?

Почнемо з того, що висота установки витяжки над плитою завжди вказана в описі конкретної моделі. Звичайно, це не чітка відмітка, а певний діапазон, в якому можна варіювати, відштовхуючись, наприклад, від дизайну кухні або від зростання господині. Втім, якщо інструкція загубилася або ви їй не довіряєте, існують стандарти, що визначають відстань від витяжки до плити. В першу чергу для правильної установки важливо враховувати тип вручений поверхні:

 • Висота витяжки над газовою плитою коливається в районі 75-85 см
 • висота установки витяжки над електроплитою становить 65-75 см.

У разі якщо мова йде про похилу витяжці, то висота нижньої частини:

 • над газовою плитою повинна бути приблизно 55-65 см
 • над електричної - 35-45 см.

Також відстань між плитою і витяжкою може змінювати в межах цих 10 см в залежності від потужності пристрою для очищення повітря. Наприклад, якщо кухонну витяжку низької потужності закріпити на максимально допустимому нормами відстані, немає гарантій, що вона буде повноцінно справлятися зі своїм завданням.

Чому важливо дотримуватися обмежень?

Рекомендована висота установки витяжки - це показник, яким не можна нехтувати, адже від нього залежить якість роботи техніки та безпеку. Якщо вийти за верхню межу зазначеного відстані, ефективність витяжки значно знизиться, вона буде захоплювати не весь пар. Якщо ж зайти за нижню межу, то збільшується Рекомендована висота установки витяжки - це показник, яким не можна нехтувати, адже від нього залежить якість роботи техніки та безпеку ймовірність пожежі. У випадку з газовою плитою жирова пил, що осідає на фільтрах витяжки, може стати джерелом загоряння від відкритого вогню. Зрештою, низька витяжка просто буде заважати процесу приготування їжі.

Де встановити розетку для витяжки?

Висота розетки для витяжки зазвичай 2-2,5 метра. Вона встановлюється вище кухонних шаф (10-30 см від верхньої межі). При цьому важливо враховувати, як буде проходити повітропровід, він не повинен перекривати розетку. Тобто розетка повинна бути зміщена на 20 см вліво або вправо від центру витяжки.

Установка витяжки над плитою

Кілька корисних по установці витяжки над плитою

Сучасна кухня обладнана досить цікаво. Які тільки прилади там не зустрінеш. Є чайники, тостери, комбайни. А ще мультиварки, пароварки, звичайні і вбудовані газові плити. Але у всій цій техніки є риса, яку можна назвати негативною. У процесі приготування їжі утворюються випаровування і різні запахи, які не хочеться відчувати по всій кухні і в квартирі.

Для вирішення цього завдання була придумана витяжка, яка встановлюється над плитою. При цьому зі звичайного приладу побутового призначення по усуненню запахів і випарів сьогодні вона перетворилася в цікавий елемент інтер'єру. Але щоб була збережена функціональність, установка витяжки над газовою плитою повинна проводитися за певними нормами.

Які витяжки бувають?

Перш ніж вникати в процес установки, слід визначитися з видом витяжки, який підійде в конкретному випадку.

Найпоширеніший і нескладний варіант - навісна. Вона практична і справляється зі своїми безпосередніми завданнями. Але така витяжка не стане прикрасою кухні, це скоріше економ-варіант з невеликим радіусом дії.

Вбудовувані також дуже практичні і добре видаляють непотрібні запахи і випаровування. Плюсом такої прилад охоплює більшу площу.

Менш поширені і користуються попитом вже на великих кухнях , Де доклав руку майстер дизайну, витяжки настільні, камінні і острівні. Камінна охоплює широку площу - не тільки газову плиту, а й частина робочої поверхні. Виглядає вона зазвичай у вигляді купола. Острівна - в більшій мірі виконує функцію циркуляції повітря і кріпиться по центру кухні.

Але вибрати вид і модель такого електроприладу - це ще не все. Відповідально потрібно підійти і до питання підбору воздуховода.

Вибираємо повітропровід для витяжки

Є кілька видів повітропроводів:

 • труба гофрована
 • жорстка металева конструкція
 • гладка труба з ПВХ.

Гофрована труба гнучка, що вважається її перевагою. Це найдешевший варіант, але трохи шумний. Ще він вимагає додаткового обслуговування в процесі експлуатації. При монтажі гофри допускається використання тільки спеціальних кріпильних елементів, які вимагають заміни через деякий час.

Металева конструкція найдорожча. Середню позицію займає ПВХ труба. Такий повітропровід не шумить, його простіше помити. Але встановити його можна, тільки якщо отвір вентиляції розташовується строго над витяжкою. інакше вентіляційна система буде непридатна до роботи.

Роботи по установці витяжки над газовою плитою

Підготовка до встановлення

Отже, з видом витяжки та воздуховода визначилися, але переходити до монтажу ще рано. Перед тим як встановити витяжку над газовою плитою, потрібно вивчити кілька моментів, враховуючи які прилад буде працювати зі 100% ефективністю.

Потрібно заздалегідь продумати, як майбутня витяжка буде забезпечуватися електроживленням. Простіше кажучи, для цього електроприладу необхідна окрема розетка, яка обов'язково повинна бути заземлена, щоб виключити удари струмом. Для установки її потрібно, щоб вже був змонтований повітропровід.

Монтаж повинен проходити за правилами і стандартам, встановленим для надійної та безпечної роботи. Ще на стадії вибору цього електроприладу треба врахувати, що він не може бути ширше конфорка. Монтаж повинен бути здійснений строго симетрично робочої поверхні газової плити, інакше не всі випаровування і запахи потраплять в вентиляцію. Висота установки витяжки над газовою плитою не повинна бути менше 80 см.

процес установки

Для того щоб не була втрачена функціональність витяжки, потрібно забезпечити правильний режим відведення повітря. Для хорошого витягування запахів і випарів потрібно мінімізувати кількість колін в трубі, що веде до вентиляційного отвору.

Сам електроприлад кріпиться до стіни. Для сучасних систем зазвичай досить пари шурупів. Але спочатку споруджується міцний вузол. Для цього планують отвори на стіні з дотриманням правил симетрії. Потім за допомогою дриля свердлять отвори під дюбелі і встановлюють потрібні опори. Після виконаних маніпуляцій витяжку фіксують на стіні.

Дуже важливо, щоб витяжка була встановлена ​​в суворо горизонтальній площині. Тому «на око» краще нічого не робити. Слід скористатися таким інструментом, як рівень. З ним майстер доб'ється максимального рівноваги в процесі підвіски і налагодження. Щоб уникнути помилок особливо педантичні покупці іноді виготовляють макети з картону. Після закріплення витяжки на стіні можна перевіряти робочий стан обладнання.

Кілька порад по установці витяжки над газовою плитою і її експлуатації

Для того щоб витяжка працювала ефективно і на кухонному просторі не було сторонніх запахів або зайвого випаровування, існують деякі правила. Якщо для воздуховода обрана гофрована труба, не варто згинати її під кутом більше 90 градусів.

Також не варто завужувати вихідну частину в трубі. Такі дії призведуть до збільшення рівня шуму. Щоб забруднене запах не зміг повернутися в приміщення, необхідно забезпечити повітропровід зворотним клапаном. Все це враховується в процесі установки.

А для того щоб витяжка прослужила досить довго, потрібно не так вже й багато: чистити і змінювати фільтри. При цьому варто бути обачним при виборі засобів для чищення. Надто агресивні хімікати можуть істотно скоротити термін служби цього електроприладу.

Вийти з ладу витяжка може і через те, що господиня була неуважна. З зневагою поставилася до індикаторів забрудненості окремих елементів даного електроприладу. Наприклад, не поміняла вчасно фільтри. Їх потрібно промивати регулярно і досить часто. Це допоможе уникнути короткого замикання і інших неприємностей. Адже якщо в системі виникне велике накопичення жиру, це може стати причиною пожежі в найнесподіваніший момент.

Витяжка, встановлена ​​над плитою за всіма правилами, - це красивий і функціональний елемент сучасного інтер'єру будь-якої кухні.

Автор статті: Маркова Є.

Джерела: http://master-tehniki.ru/%D0%B2%D1%8B%D1%81%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D1%8B%D1%82% D1% 8F% D0% B6% D0% BA% D0% B8-% D0% BD% D0% B0% D0% B4-% D0% B3% D0% B0% D0% B7% D0% BE% D0% B2% D0% BE% D0% B9-% D0% BF% D0% BB% D0% B8% D1% 82% D0% BE% D0% B9 /, http://womanadvice.ru/na-kakoy-vysote-veshat- vytyazhku, http://duhovoj-shkaf.ru/ustanovka-vytjazhki-nad-plitoj/

Для того, щоб витяжка справлялася зі своїми обов'язками, вона повинна не тільки відповідати кубатурі приміщення по потужності, дуже важлива також висота установки витяжки над плитою.

Головне питання - на якій висоті встановлювати витяжку, щоб забезпечити її максимальну ефективність? Адже, якщо вона буде тягнути "упівсили", на предметах обстановки, декору, на шторах і інших текстильних елементах буде як і раніше накопичуватися жировий наліт. Осідає він також на стелях і стінах, і на підлогах.

Рекомендації по висоті установки даються виробником і відображені в інструкції, тому дуже важливо пророкувати її перед тим, як приступати до монтажу. Зазвичай вказується певний діапазон значень, який підходить до конкретної моделі. Тільки при дотриманні цих значень витяжка дійсно впорається з очищенням повітря.

На жаль, далеко не завжди вдається отримати інструкцію - ці корисні брошури часто губляться, або рвуться при упаковці, і прочитати необхідне не виходить. Тому корисно знати, на якій висоті встановлювати витяжку рекомендують фахівці. Ця висота залежить, перш за все, від того, яка плита встановлена ​​у вашій кухні.

 • Для газових плит висота розташування витяжки над робочою поверхнею повинна знаходитися в діапазоні від 75 до 85 см.
 • Для електричних або індукційних плит висота установки може бути менше - від 65 до 75 см.

Останнім часом широкого поширення набули похилі витяжки. Вони більш естетичні, і краще вписуються в сучасні стилі інтер'єру. Для них висота установки дещо менше:

 • для газових плит - 55-65 см,
 • для електричних і індукційних плит - 35-45 см.


для газових плит - 55-65 см,  для електричних і індукційних плит - 35-45 см

Чому важливо дотримуватися висот установки?

Установка на меншій висоті може призвести до пожежі, буде заважати приготування їжі і не естетично виглядає. Занадто велика висота не дозволить уловлювати всі забруднення, що надходять в повітря, і коефіцієнт корисної дії витяжки знизиться.

Установка розетки для витяжки

Від висоти установки витяжки над плитою залежить розташування розетки, куди вона буде підключатися. Зазвичай розетку монтують безпосередньо над витяжкою. Непоганий варіант - закріпити розетку вище лінії навісних шаф приблизно на 10-30 см. При цьому не забудьте змістити отвір під розетку на 20 см в сторону від осі симетрії витяжки, оскільки по центру проходить витяжний канал.

Для чого необхідно дотримуватися стандартів установки витяжного люка?
Яка оптимальна висота установки витяжки?
Чому важливо дотримуватися обмежень?
Де встановити розетку для витяжки?
Як визначити оптимальну відстань від вручений поверхні до витяжного пристрою?
Для чого необхідно дотримуватися стандартів установки витяжного люка?
Відстань між витяжкою і газовою плитою або електроплитою потрібно розрахувати?
Де повинна розташовуватися розетка для витяжки?
На якій висоті вішати витяжку?
Зате після покупки з'являються інші важливі питання, один з яких - на якій висоті вішати витяжку?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить